Ana sayfa » Oteller » IHG’nin CEO’su değişiyor
IHG'nin CEO'su değişiyor

IHG’nin CEO’su değişiyor

IHG Hotel Grubu, mevcut CEO Keith Barr’ın 1 Temmuz itibariyle yerini Amerika bölge CEO’su Elie Maalouf’a bırakacağını duyurdu.


Barr, 2023’ün sonuna kadar danışman olarak şirkete destek vermeye devam edecek.


1 Temmuz’da görevine başlayacak olan Elie Maalouf’un ofisi Birleşik Krallık’ta bulunacak.


30 yılı aşkın bir süredir IHG bünyesinde çalışan Keith Barr, Temmuz 2017’den bu yana Yönetim Kurulu üyesi ve CEO olarak görev yapıyordu. Barr’ın yönetiminde IHG’nin faal otel sayısı 6.000’i geçti. Yine bu dönemde IHG 7 yeni markayı bünyesine kattı.


Yeni CEO Elie Maalouf, IHG’ye Şubat 2015’te Amerika bölge CEO’su olarak katıldı. Yönetiminde bölgedeki tesis sayısı yaklaşık 3.700 otelden 4.350’nin üzerine çıktı. Maalouf’tan boşalan Amerika CEO’su pozisyonuna başka bir atama yapılacak.


CEO Keith Barr şunları söyledi:


“IHG’nin bir parçası olarak, onu böylesine özel bir şirket yapan birçok yetenekli meslektaşın yanında ve konukseverlik tutkumuzu paylaşan otel sahiplerimizle ortaklık içinde çalışarak otuz yılı geçirdiğim için kendimi inanılmaz ayrıcalıklı hissediyorum. Bunu yıllar içinde birçok ülkede deneyimleyecek kadar şanslıydım ve son altı yılı CEO olarak geçirmiş olmak benim için bir onurdur.”


Yeni CEO Elie Maalouf ise şunları ekledi:


“Dünyanın önde gelen otel şirketlerinden birinin CEO’su olarak atandığım için son derece gururluyum ve IHG’nin bu yeni döneminde dünyanın dört bir yanındaki yetenekli ekiplerimiz ve otel sahiplerimizle çalışmaktan heyecan duyuyorum. .”

Benzer Haberler