Ana sayfa » Oteller » IHG, Yeni Bir Markayı Piyasaya Sürüyor
IHG, Siber Saldırıya Uğradı

IHG, Yeni Bir Markayı Piyasaya Sürüyor

IHG Hotels & Resorts CEO’su Keith Barr, grubun yakında yeni bir Lüks & Yaşam Tarzı markasını tanıtacağını duyurdu.


Barr yeni markayla ilgili şunları söyledi:


”Son dört yılda, portföyümüze her biri belirli bir segmenti hedefleyen ve marka sayımızı 16’ya yükselten beş yeni marka ekledik. Yeni koleksiyon markamız ile bağımsız oteller kendi kimliklerini korurken IHG sisteminin birçok avantajına da erişmiş olacaklar.


Şu anda hedeflediğimiz pazar segmentlerinde bağımsız olarak işletilen yaklaşık 1,5 milyon oda var ve koleksiyonun 10 yıl içinde 100’den fazla otel çekmesini bekliyoruz.”


IHG’nin halihazırda Six Senses, InterContinental, Kimpton ve Hotel Indigo gibi lüks ve yaşam tarzı segmentinde birçok markası var.


IHG, bugün ilk altı aya ilişkin finansal sonuçlarını da açıkladı.


İlk yarı yılda talepte önemli iyileşme yaşayan grubun RevPAR’ı 2020’ye göre %20 artarken, 2019’a göre %43 düştü.


Grubun toplam geliri geçen yılın aynı dönemine göre % 6 düşerek 1.18 Milyar Dolar oldu.


IHG ilk altı ayda 132 yeni otel açarken grubun toplam otel sayısı 5.994’e ulaştı. Grup bu dönemde 203 yeni otel anlaşması yaptı. Şirket ilk altı ayda 56’sı Amerika ve EMEAA bölgesindeki Holiday Inn ve Crowne Plaza’lardan oluşan 102 oteli sisteminden çıkardı.


CEO Keith Barr sonuçlarla ilgili şöyle konuştu:


“Aşıların kullanıma sunulması, kısıtlamaların hafifletilmesi, ekonomik faaliyetlerin yeniden başlamasıyla birlikte seyahat talebinin güçlü bir şekilde geri gelmesiyle, 2021’in ilk yarısında işler önemli ölçüde iyileşti.


Ekiplerimizin özellikle Çin ve ABD’deki iç turizm hareketiyle daha fazla misafiri otellerimizde ağırladığını görmek harika oldu. İş seyahatleri, pandemi boyunca dayanıklılığımızın önemli bir unsuruydu ve artık daha fazla grup etkinliği ve kurumsal rezervasyonların geri gelmeye başladığını görüyoruz. Bu trendler ve iş dünyasındaki ivme, bazı pazarlarda seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasının da talepte iyileşmelere neden olduğu EMEAA bölgesi de dahil olmak üzere son haftalarda devam etti.


Doluluk ve fiyatlar iyileşmeye devam ederken, otellerimizin yaklaşık %50’si Temmuz ayında 2019 seviyelerinin üzerinde RevPAR’a ulaştı.”

Benzer Haberler