Ana sayfa » Oteller » Hilton ilk çeyrekte 18 Milyon dolar kâr etti

Hilton ilk çeyrekte 18 Milyon dolar kâr etti

Ünlü otel zinciri Hilton bugün 2020 ilk üç ayına dair finansal verilerini paylaştı. Açıklamaya göre Hilton ilk çeyrekte 18 Milyon Dolar net kâr elde etti. Geçen yıl ilk üç ay için grubun kârı 159 Milyon dolardı.

Holdingin cirosu geçen seneye göre %13 civarı düşerek 1,92 Milyar dolar olarak gerçekleşti. Grubun global doluluk oranı ise geçen seneye göre % 14,3 düşerek % 56 oldu. Diğer bir performans kriteri olan RevPAR ise global seviyede %22,6 düşerek 76,16 dolar oldu.


Covid-19 krizine rağmen Hilton 2020’nin ilk çeyreğinde 67 yeni otel açarken CEO Christopher J. Nassetta şunları söyledi:


“COVID-19 salgını nedeniyle şu anda eşi görülmemiş zamanlar yaşıyoruz. Bir numaralı önceliğimiz misafirlerimizin, çalışanlarımızın ve tesis sahiplerinin sağlığını ve güvenliğini korumak. İşimizi korumak için nakit pozisyonumuzu sağlamlaştırmak gibi bir takım önlemler aldık. Sistemimizin gücü ve çalışanlarımızın bağlılığı göz önüne alındığında, bu krizi atlatacak ve daha güçlü br şekilde geri dönebilecek kadar iyi bir pozisyona sahip olduğumuza inanıyoruz.”

Hilton Grubu aralarında Waldorf Astoria, Conrad, Double Tree by Hilton gibi 18 farklı otel markasını bünyesinde bulunduruyor. Grubun dünya genelinde 118 ülkede 6.100’den fazla oteli mevcut.

Kaynak: Hilton Worldwide

Benzer Haberler