Ana sayfa » Oteller » Choice Hotels, Radisson’un Amerika Ayağını Satın Aldı
Choice Hotels, Radisson'un Amerika Ayağını Satın Aldı

Choice Hotels, Radisson’un Amerika Ayağını Satın Aldı

Choice Hotels, Radisson Grubunun Amerika kıtasındaki işlerini, franchise anlaşmalar, operasyonlar ve marka hakları dahil yaklaşık 675 milyon dolar karşılığında satın aldı.


Böylece Radisson’un Amerika kıtasındaki 624 oteli (68.000’den fazla oda) Choice Hotels bünyesine katılıyor. Anlaşma ile Choice Hotels; Kanada , Latin Amerika ve Karayipler’de daha önce var olmadığı bazı destinasyonlara girmiş oldu.


Anlaşma kapsamında 10 Radisson Blu oteli, 130 Radisson oteli, 9 Radisson Individual, 1 Park Plaza oteli, 4 Radisson RED oteli, 453 Country Inn & Suites by Radisson ve 17 Park Inn by Radisson oteli ile Radisson Inn & Suites ve Radisson Collection markaları Choice Hotels yönetimine giriyor.


Satın alma işleminin yasal onaylara bağlı olarak 2022’nin ikinci yarısında kapanması bekleniyor.


Radisson Hotel Group CEO’su Federico J. González, satış işlemiyle ilgili şunları söyledi;


“Choice Hotels, Amerika’daki Radisson işinin büyümesini başarılı bir şekilde hızlandırmak için doğru uzun vadeli stratejiye, kaynaklara ve yönetim ekibine sahip.”


”Radisson Hotel Group, 2025 yılına kadar EMEA ve APAC’deki portföyünü iki katına çıkarmak amacıyla operasyonel mükemmelliğin gücünden yararlanmaya devam edecek. Choice ile birlikte, müşterilerin en üst düzeyde hizmet ve üstün bir marka deneyimi yaşamaya devam etmesini sağlamak için çalışacağız.”

Benzer Haberler