Ana sayfa » Ortadoğu » Katar Turizm Ofisi, Seyahat Acentaları için Fam Trip düzenledi
Katar Turizm Ofisi, Seyahat Acentaları için Fam Trip düzenledi

Katar Turizm Ofisi, Seyahat Acentaları için Fam Trip düzenledi

Katar Turizm (Qatar Tourism)’in 14 – 19 Kasım tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirdiği seyahat acenteleri ve tur operatörlerine özel tanıtım gezisinde dünya çapında 29 ülkeden 236 tur operatörü, 2022 Katar FIFA Dünya Kupası™ öncesinde turizmde öncü Katar’ı yerinde tecrübe etme şansı yakaladı.

Discover Qatar ve Qatar Airways ile ortaklaşa düzenlenen üç günlük etkinlikte Katar’ın çok sayıda çekim merkezi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Geziye başkent Doha’da panoramik turla başlayan misafirler, Stadyum 974’ün ardından İç Deniz olarak da bilinen ve değerli bir doğa mirası olan medcezir körfezi Khor Al Adaid’e uzanan etkileyici kum çöllerini keşfetme fırsatı yakaladılar.

Dev etkinlikte ülkenin en büyük ve çok boyutlu kültürel projesi Katara Kültür Köyü’nün yanı sıra, dünyanın ilk sürdürülebilir şehir merkezi yenileme projesi olma özelliği taşıyan Msheireb mahallesi de tanıtıldı. Katar Ulusal Müzesi ile tasarım ve moda galerilerine, showroomlara, mağazalara ve uluslararası restoran markalarına ev sahipliği yapan Doha Tasarım Bölgesi de gezinin diğer önemli durakları arasında yer aldı.

Katar Turizm (Qatar Tourism)’in Uluslararası Pazarlar sorumlu yöneticisi Philip Dickinson şunları kaydetti: “Dünyanın dört bir yanından iş ortaklarımızı Katar mucizesini ilk elden deneyimlemek üzere burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Katar Turizm (Qatar Tourism)’in ileriye dönük hedefi, 2030’a kadar yılda altı milyondan fazla uluslararası ziyaretçiyi Katar’a çekmek. Bu sayıya ulaşılırsa Katar Orta Doğu’nun en hızlı büyüyen destinasyonu hâline gelecek. Hedefimizi gerçekleştirmek için uluslararası iş ortaklarımızla yakın çalışma hâlinde olmamız gerektiğinin farkındayız ve süregelen destekleri için kendilerine minnettarız.”

Dev tanıtım etkinliğine katılan tur operatörlerinin temsil ettiği ülkeler arasında, Almanya, Amerika, Avustralya, Avusturya, Benelüks Ülkeleri, İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Japonya, Kore, Körfez Arap Ülkeleri, İskandinavya, Polonya, Rusya, Türkiye ve Ukrayna bulunuyor. Etkinlik, bu yıl birincisi düzenlenen ve 16-18 Kasım 2021 tarihlerinde Doha Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Qatar Travel Mart ile aynı tarihlerde gerçekleşti.

Katar Turizm (Qatar Tourism), geçtiğimiz günlerde “Sınırları Aşan Bir Dünyayı Deneyimle” (Experience A World Beyond) konseptli ilk uluslararası reklam kampanyasının lansmanını gerçekleştirdi. Bu yeni kampanya, Katar’ın 2030 Ulusal Vizyonu doğrultusunda turizm alanında attığı kararlı adımların bir yansıması olarak dikkat çekiyor.

Katar’ın 2030 stratejisinin bir parçası olarak kapsamlı bir turizm geliştirme stratejisi de masaya yatırılmış durumda. Bu strateji her bütçeye hitap edecek ve Katar’ın mevcut 183 tesisine eklenecek yeni resort, otel ve apart inşaatlarını kapsıyor. Katar Turizm (Qatar Tourism), sene başında ülkede inşaatı devam eden 100’den fazla otel ve apartın tanıtımını yapmıştı.

Katar 2022 FIFA Dünya Kupası™ hazırlıklarında vitesi yükseltirken, nefes kesen bir uluslararası etkinlik takvimi de yolda. Bu etkinliklerin arasında FIFA Arap Kupası™, Katar Uluslararası Yemek Festivali ve Katar Balon Festivali de yer alıyor.

Katar, Skytrax tarafından altı kez dünyanın en iyi havayolu şirketi seçilen tek havayolu şirketi Qatar Airways örneğinden de anlaşılabileceği üzere mükemmeliyetçiliği ve misafirperverliğiyle tanınıyor. Hamad Uluslararası Havaalanı’nın da 2021 yılında Skytrax tarafından dünyanın en iyi havaalanı seçildiğini ve Qatar Airways’e ev sahipliği yaptığını da not düşelim.

Benzer Haberler