Ana sayfa » Havayolları » Türk Hava Yolları’ndan son dakika açıklaması
Türk Hava Yolları'ndan son dakika açıklaması

Türk Hava Yolları’ndan son dakika açıklaması

Türk Hava Yolları yaptığı son dakika açıklamayla tahliye uçuşlarında fahiş fiyat uygulandığı iddialarını yalanladı.

Aşağıda THY tarafından yapılan açıklamanın tam metnini bulabilirsiniz.

”ZORUNLU AÇIKLAMA


Markamızın “yurtdışından gerçekleştirilecek tahliye uçuşlarının bilet fiyatları” hakkında bazı mecralarda yer alan iddialar tamamen gerçek dışıdır.

23 Nisan 2020 tarihinde Vaşington DC ve New York’tan, 24 Nisan 2020 tarihinde ise Los Angeles’tan icra edilecek tahliye seferlerimizdeki bilet fiyatlarımız şehirlere göre sabit fiyat uygulanarak her şey dahil 799-899 USD aralığında belirlenmiştir. İlgili paylaşımlarda kullanılan ekran görüntüsü 20 Mayıs 2020 tarihine ait olup, bu tarihte ABD’den planlanmış bir tahliye seferimiz bulunmamaktadır.


Milli Bayrak Taşıyıcı Havayolu olmanın verdiği sorumlulukla dünyanın dört bir yanındaki vatandaşlarımızı vatan topraklarına kavuşturuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, bu zorlu süreçte dünyanın dört bir yanından 25 bin vatandaşımızı ailelerine kavuşturduk. 59 ülkedeki yaklaşık 25 bin vatandaşımızın da Ramazan ayını evlerinde aileleriyle birlikte geçirebilmelerini sağlamak için bakanlıklarımızla koordineli bir çalışma yürütüyoruz.


Sürecin başından beri büyük bir gayretle çalışan Türk Hava Yolları, milletimize karşı görevini aynı hassasiyetle ifa etmeye devam edecektir.


KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.
TÜRK HAVA YOLLARI”

Benzer Haberler