Ana sayfa » Havayolları » THY ve Amadeus’tan yeni işbirliği anlaşması
Marriott, rezervasyon altyapısı için Amadeus'u kullanacak

THY ve Amadeus’tan yeni işbirliği anlaşması

Türk Hava Yolları ve teknoloji firması Amadeus yeni bir anlaşma imzaladı.


Yeni anlaşma ile THY, Amadeus aracılığıyla tüm platformlarda ve cihazlarda yolculara kişiselleştirilmiş öneriler sunmayı amaçlıyor.


Madrid merkezli GDS ve teknoloji firması tarafından yapılan açıklamaya göre THY, Amadeus’un ‘Massive Search’ ismi verilen çözümünü kullanan ilk havayolu olacak. Massive Search, havayolunun, kendi platformlarından, meta-arama kanallarından veya online seyahat acentalarından gelen tüm aramalara en hızlı ve doğru sonuçlarla cevap verip arama/rezervasyon oranını arttıracak.


THY, geçen yıl Amadeus ile genişletilmiş bir dağıtım anlaşması imzalamıştı ve Amadeus Flex Pricer isimli fiyatlandırma çözümünü halihazırda kullanıyordu. Yeni anlaşma ile Amadeus’un portföyündeki arama/fiyatlandırma/iade ile ilgili diğer çözümler de THY’nin teknolojik altyapısına eklenmiş olacak.


Türk Hava Yolları Bilgi Sistemleri Grubu Başkanı Ali Serdar Yakut şunları söyledi:


”Sektörün gözü toparlanmadayken hangi kanalden gelirse gelsin yolcularımızın istediği içeriği hızlı ve düzenli bir şekilde sunarak arama ve rezervasyon konusunda çıtayı yükseltiyoruz. İstanbul, Avrupa ile Asya’nın kesişme noktasında ve geçen yıl açılışını yaptığımız yeni merkezimiz bize yeni destinasyonlara bağlanmak için daha fazla kapasite sağlıyor.

Yeni tesis, yılda 200 milyon yolcuya hizmet verecek ve büyüme için çok önemli fırsatlar sunuyor. Amadeus’un güvenilir teknolojisi ve sahadaki güçlü desteği, hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak. “

Amadeus bölge yöneticisi Maher Koubaa ise şunları ekledi:

”Türk Hava Yolları ile olan bu ortaklık, partnerlerimizin Amadeus teknolojisini kendi teknolojik ekosistemlerine kolayca entegre etmelerini sağlayan basit, çevik ve açık yaklaşımımızın bir kanıtıdır. Havayolunun yolcularına birinci sınıf bir deneyim sunma hedeflerini desteklerken, ticari satış alanında ortağımız ile çalışmalarımıza devam etmeyi umuyoruz.”

Benzer Haberler