Ana sayfa » Havayolları » THY, Riyadh Air ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı
THY, Riyadh Air ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı
Fotoğraf: Riyadh Air

THY, Riyadh Air ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı

Türk Hava Yolları ve Suudi Arabistan’ın yeni havayolu Riyadh Air, Türkiye ve Suudi Arabistan arasında seyahat eden yolculara kapsamlı avantajlar sunmak amacıyla Stratejik İşbirliği anlaşması imzaladı.


Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Levent Konukcu ve Riyadh Air CEO’su Tony Douglas , anlaşmayı Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde düzenlenen ICAO Hava Hizmetleri Müzakere Etkinliği (ICAN 2023)’de düzenlenen törenle imzaladı .


Riyadh Air’in 2025 ortasında faaliyete geçmesinden sonra, avantajların konuklara mümkün olan en kısa sürede sunulması hedefleniyor.


İşbirliği, her iki havayolunun da sadakat programı üyelerinin, diğeri tarafından işletilen ortak uçuş hizmetleriyle seyahat ederken puan veya kredi kazanmasına olanak tanıyacak. Ayrıca şirketler havacılıkla ilgili hizmetler, kargo ve dijital gelişim gibi alanlarda birlikte çalışacak.


Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Levent Konukcu , şunları söyledi:


“Havacılık sektörünün gelecek vaat eden yeni oyuncusu Riyadh Air ile ilişkimize başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu Mutabakat Zaptı bir iş birliğinden çok daha fazlası; Türkiye ile Suudi Arabistan arasında bir köprü . Arabistan ile bağlarımızı daha da güçlendiriyoruz. Bu aynı zamanda erişim alanımızı genişletmek ve misafirlerimize daha fazla seçenek ve kolaylık sunmak için de bir fırsat. Bu ortaklığın sadece müşterilerimize fayda sağlamakla kalmayıp aynı zamanda her iki ülkenin turizm ve iş sektörlerine de önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Benzer Haberler