Ana sayfa » Havayolları » THY ile Singapur’a giden bir yolcuda koronavirüs tespit edildi.
THY ile Singapur'a giden bir yolcuda koronavirüs tespit edildi.

THY ile Singapur’a giden bir yolcuda koronavirüs tespit edildi.

Singapur medyasında çıkan haberlere göre İstanbul’dan Singapur’a THY uçağı ile gelen bir yolcunun koronavirüs test sonucu pozitif çıktı.


Yerel kaynaklar Singapur Sağlık Bakanlığı’nın 3 Mart’ta Türkiye’den Singapur’a gelen TK54’teki yolculardan birinin COVID-19 testinin pozitif çıktığını belirttiğini yazdılar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yolcunun Fransız vatandaşı olduğunu ve transit yolcu olduğunu açıkladı.


Singapur Ulaştırma Bakanlığı’ndan (MOT) yapılan bir açıklamada hasta yolcuyu taşıyan ve İstanbul’a dönüş hazırlığında olan Türk Hava Yolları’nın TK55 numaralı uçağının planlandığı şekilde Çarşamba günü saat 23.35’te (yerel saat ile) Changi Havalimanı’ndan kalkmadığını söyledi. Uçağın boş olarak İstanbul’a geldiği belirtiliyor.


Singapur Ulaştırma Bakanlığı, Singapur Sivil Havacılık Yetkilileri ve Changi Havalimanı yetkililerinin Türk Hava Yolları ve yolcularla temas halinde olduğu kaydedildi. Aynı zamanda Singapur’daki Türk Büyükelçiliği’nin de konuyla ilgilendiği belirtiliyor.

DHMI sitesinde TK55 uçuşunun iptal edildiği görülüyor


Konuyla ilgili Türk Hava Yolları’ndan henüz bir açıklama gelmezken DHMI sitesindeki uçuş bilgilerinde TK 55 uçuşunun iptal olduğu anlaşılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olayı twitter mesajı ile doğrularken mürettebatın tedbir amaçlı 14 gün gözetim altında kalacağını belirtti.

Benzer Haberler