Ana sayfa » Havayolları » Qantas’ın CEO’su Alan Joyce Görevi Bıraktı
Qantas'ın CEO'su Alan Joyce Görevi Bıraktı

Qantas’ın CEO’su Alan Joyce Görevi Bıraktı

Qantas’ın İrlandalı CEO’su Alan Joyce, şirket iki büyük skandalla çalkalanırken görevi bıraktı.


Joyce, 15 yılı aşkın bir süredir Qantas’ın yüzü idi ve havayolunun son dönemde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle emekliliği iki ay öne çekildi.


Joyce’un pozisyonunu yarın (6 Eylül)dan itibaren Vanessa Hudson devralacak.


Avustralyalı havayolu son dönemde iki olay nedeniyle kamuoyu tarafından eleştiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Avustralya Rekabet Kurumu, Mayıs ve Temmuz 2022 arasında gerçekleşmesi planlanan 8.000’den fazla uçuş için Qantas’ın, uçuşların iptal edilmesinden sonra ortalama iki haftadan fazla web sitesinde bilet satmaya devam ettiğini iddia ederek havayoluna dava açtı.


İkinci olay ise Avustralya hükümetinin, Qatar Airways’in Avustralya’da 29 yeni hat açma isteğinin Qantas’ın menfaatleri için ve Başbakan Anthony Albanese ile Joyce arasındaki dostluk nedeniyle kabul edilmediği iddiası.


Joyce şunları söyledi;


“Son haftalarda Qantas’a ve geçmiş olaylara odaklanılması, şirketin bu durumdan bir yenileme ile çıkması gerektiğini açıkça ortaya koydu. Bu durumda yapabileceğim en iyi şey emekliliğimi erkene almak ve harika bir iş çıkarması için görevi Vanessa’ya ve onun yeni ekibine devretmektir.”

Benzer Haberler