Ana sayfa » Havayolları » Lufthansa yönetim kadrolarını % 20 küçültüyor
Lufthansa, İtalyan ITA'dan hisse almak için resmi teklifini yaptı

Lufthansa yönetim kadrolarını % 20 küçültüyor

Alman Lufthansa grubu, bugün covid-19 kriziyle ilgili yeniden yapılandırma planı çerçevesinde uygulanacak yeni maliyet önlemlerini açıkladı.


Plana göre grubun üst düzey yönetici kadrosu % 20 küçülecek. İlk olarak grubun iştiraklerinden Lufthansa Cargo AG, LSG Group ve Lufthansa Aviation Training şirketleri yönetim kurullarından birer kişi ile yollar ayrılıyor.


Yine ana firma Deutsche Lufthansa AG yönetim kadrosu, 1.000 kişi küçültülecek. 2023’e kadar yalnızca 80 yeni uçak teslim almayı planlayan grup, böylece yeni uçak yatırımlarını %50 oranında düşürmeyi hedefliyor.

Lufthansa, Haziran başında yaptığı açıklamada 22.000 çalışanla yollarını ayırmayı planladığını duyurmuştu. Bununla ilgili sendikalar ve işçi temsilcileriyle müzakereler yürüten havayolu, şu ana kadar sadece kabin ekiplerinin temsilcisi UFO ile anlaşma sağlayabildi.


Şirket, Nisan ayında alt şirketi Germanwings’in faaliyetlerini sonlandırmış ve filosundaki uçak sayısını 100 uçak azaltmayı planladığını duyurmuştu. Grup ayrıca Alman Devletinden 9 Milyar Euro’luk bir destek almıştı.

Kaynak: Lufthansa

Benzer Haberler