Ana sayfa » Havayolları » İtalyan Ernest Airlines’ın operasyonu durduruldu.
İtalyan Ernest Airlines'ın operasyonu durduruldu.

İtalyan Ernest Airlines’ın operasyonu durduruldu.

Merkezi Milano’da bulunan Ernest Airlines’ın operasyon lisansı İtalyan sivil Havacılık Otoritesi ENAC tarafından Ocak ayı ortasından itibaren askıya alındı.

Sivil havacılık otoritesi ENAC, kararın nedenini detaylı olarak açıklamasa da askıya almanın 13 Ocak 2020’den itibaren yürürlüğe gireceğini söyledi.ENAC tatil sezonunun dikkate alınarak kararın önümüzdeki aya kadar ertelendiğini ekledi.Kararı, hava hizmetlerinin sunulmasına ilişkin Avrupa Birliği kurallarına uygun olarak aldığını ve yolcuları korumak adına inisiyatif kullanmasını sağlamak için havayolunu takip edeceğini belirtti.ENAC, havayolunun AB kurallarının gerektirdiği garantileri sağlaması durumunda kararın kaldırılabileğini de sözlerine ekledi.

Ernest, İtalyan ve İsveçli yatırımcı desteğiyle 2015 yılında kuruldu .Merkezi Milano’da bulunan şirketin yaklaşık 200 personeli var.İtalya, İspanya, Fransa, Ukrayna ve Arnavutluk’taki destinasyonlara giden küçük bir Airbus A320 ve A319 jet filosu işletiyor.

Ernest, kararın “geçici” olduğu ve mevcut mevzuata uygun olduğunu gösterdikten sonra lisansının geri alınabileceğini söyledi.“Şirketimiz yasağın kaldırılması için gerekli tüm önlemleri alıyor” diyor. Ancak 13 Ocak’tan itibaren kalkacak uçuşlar için bilet satışlarının durdurulduğunu teyid etti.Bu uçuşlar için bilet satın almış olan yolculara para iadesi yapılacağı belirtildi.

Benzer Haberler