Ana sayfa » Havayolları » Güney Amerika’da bir havayolu daha iflas sürecinde

Güney Amerika’da bir havayolu daha iflas sürecinde

Meksikalı havayolu firması Aeromexico Amerika Birleşik Devletleri’nde ilgili mahkemeye iflas koruma başvurusu yaptı.


Güney Amerikalı havayolları covid-19 krizinin finansal etkilerini daha derinden yaşarken, LATAM ve Kolombiyalı Avianca’nın ardından Aeromexico bölgede bu sürece giren üçüncü havayolu oldu.


Şirket yaptığı açıklamada Aeromexico ve bazı iştiraklerinin, müşterilere hizmet vermeye devam ederken finansal yeniden yapılandırma amacıyla gönüllü olarak iflas koruma başvurusu yaptığını belirtti.


Aeromexico CEO’su Andrés Conesa konuyla ilgili şunları söyledi:


”Sektörümüz, uçak yolculuğu talebindeki önemli düşüş nedeniyle benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıya. İflas koruma süreci yardımıyla finansal konumumuzu güçlendirmeyi, yeni finansman sağlayıp likiditemizi artırmayı ve belirsiz global ekonomik ortamda başarılı olmak için sürdürülebilir bir platform oluşturmayı umuyoruz”


Bu süreçte havayolunun operasyonları devam edecek. Temmuz ayında firma Haziran’a göre iç hat uçuşlarını iki katına, uluslararası uçuşlarını ise dört katına çıkarmayı planlıyor.


Aeromexico’nun filosunda 119 uçak bulunurken şirket personel ile ilgili çalışma düzeni veya ücretlerde herhangi bir değişiklik olmayacağını bildirdi.

Kaynak: Aeromexico

Benzer Haberler