Ana sayfa » Havayolları » Air France-KLM ve Amadeus’tan yeni NDC anlaşması
Air France-KLM, Vadesinden Önce 500 Milyon Euro Borç Ödedi

Air France-KLM ve Amadeus’tan yeni NDC anlaşması

Air France-KLM grubu ve Amadeus, yenilikçi bir NDC dağıtım anlaşmasını duyurdular.


Yeni anlaşma ile Air France-KLM envanteri, Amadeus Seyahat Platformu ve NDC özellikli çözümleri aracılığıyla seyahat acentalarına sunulabilecek.


NDC aracılığıyla dağıtılan Air France-KLM içeriğine erişmek için, seyahat acentalarının hem Air France-KLM, hem de Amadeus ile ikili anlaşmalar imzalaması gerekiyor.


Air France-KLM grubu, son birkaç yıldır NDC hizmetlerini Amadeus Seyahat Platformuna entegre etmek için Amadeus ile birlikte çalışıyordu. Rezervasyon, satın alma, ödeme gibi temel rezervasyon akışı halihazırda entegre durumda. Dolayısıyla pilot seyahat acentaları bu yılın 4. çeyreğinde platform üzerinden NDC aracılığıyla rezervasyon yapabilecek. Diğer fonksiyonlarla güçlendirilmiş tam entegrasyonun 2021’in ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.


Air France-KLM Gelir Yöneticisi Pieter Bootsma basın açıklamasında şunları söyledi:


“NDC içeriğimizin yakında Amadeus platformu aracılığıyla Air France-KLM partner acentelarımız tarafından erişilebilir olmasından memnuniyet duyuyoruz. NDC, müşterilerimizim daha çekici ve özelleştirilmiş tekliflerden yararlanmasına imkan verdiği için Air France-KLM adına önemli bir yeniliktir. ”


Amadeus Seyahat Birimi Başkanı Decius Valmorbida ise şöyle konuştu:


”Yenilikçi perakende seçenekleri sunmak için Air France-KLM grubu ile uzun süredir devam eden ortaklığımızı genişletmekten heyecan duyuyoruz. Bu ölçekte bir adaptasyon ile NDC yolculuğumuzda önemli bir adım attık”

NDC nedir?


NDC (New Distribution Capability) , IATA tarafından geliştirilmiş, sektörün dağıtımla ilgili limitlerini çözerek havayolu ürünlerinin şirketlere, tatil ve iş amaçlı seyahat edenlere satılma şeklini dönüştürmeyi amaçlayan XML tabanlı bir standart ve programın genel adıdır.

Benzer Haberler