Ana sayfa » Havayolları » 9 Ay Dayanabildi, Flybe 2. Kez Battı
9 Ay Dayanabildi, Flybe 2. Kez Battı

9 Ay Dayanabildi, Flybe 2. Kez Battı

İngiltere merkezli bölgesel havayolu şirketi Flybe bugün faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Flybe bir zamanlar büyük bir İngiliz bölgesel havayolu şirketiydi. Ama Covid’den hemen önce Mart 2020’de batmıştı.


Şirket daha sonra kötü durumdaki şirketleri alıp değerlendirme ve satma konusunda uzmanlaşmış olan yatırım fonu Cyrus Capital ile bağlantılı bir şirket olan Thyme Opco tarafından satın alınmış ve Nisan 2022’den itibaren tekrar uçmaya başlamıştı.


Flybe 23 rotada faaliyet gösteriyor ve haftalık 530 uçuş gerçekleştiriyordu. Belfast, Birmingham, Amsterdam, Cenevre ve Heathrow ana havalimanlarıydı.


Havayolunun internet sitesinde Cumartesi günü yapılan açıklamada, “28 Ocak 23’te David Pike ve Mike Pink, Flybe Limited’e kayyum olarak atandı. Flybe artık faaliyetlerini durdurdu. Birleşik Krallık’tan ve Birleşik Krallık’a yapılan tüm Flybe uçuşları iptal edildi ve yeniden planlanmayacak.” denildi.


“Bugün veya gelecekte Flybe ile uçacaksanız, lütfen başka bir hava yolu ile alternatif bir uçuş ayarlamadan havalimanına gitmeyin. Flybe’nin ne yazık ki yolcular için alternatif uçuşlar düzenleyemediğini lütfen unutmayın.”

Kayyum olarak atanan Interpath Advisory şirketi, azalan seyahat talebi ve sipariş ettiği 17 uçaklık bir filonun geç teslim edilmesi nedeniyle havayolunun yaklaşık 30 milyon sterlinlik zarara uğradığını açıkladı.


Şirket yönetimi, iflas talebinde bulunmak üzere belgelerini sunmak için mahkemeye başvurdu.

Benzer Haberler