Ana sayfa » Avrupa » TUI’nin CEO’sundan Rus Hissedarla İlgili Açıklama
TUI'nin CEO'sundan Rus Hissedarla İlgili Açıklama

TUI’nin CEO’sundan Rus Hissedarla İlgili Açıklama

Tui CEO’su Fritz Joussen, çalışanlarına hitaben yazdığı bir mektupta, “Bay Alexei Mordashov’a yönelik herhangi bir kısıtlama veya yaptırımın şirket olarak bizim için olumsuz sonuçları olmayacağını varsayıyoruz” dedi.


Avrupa’nın en büyük tur operatörünün CEO’su şirketin %34 ile en büyük hissedarı Rus milyoner Alexei Mordashov’a ilişkin sektördeki mevcut soru işaretlerine çalışanlara yazdığı bir mektupla açıklık getirdi.


Joussen mektubunda şunları söyledi:


“Hissedarlarımızın üçte ikisi Almanya, Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer fonlardan. Mordashov ayrıca, Yıllık Genel Kurul’da hissedarlar tarafından seçilen 20 Denetim Kurulu temsilcisinden biridir. Ancak şirketimiz, hissedarları veya Denetim Kurulu tarafından değil, herhangi bir Alman anonim şirketi gibi Yönetim Kurulu tarafından yönetilmektedir. Bu nedenle Bay Mordashov’a yönelik herhangi bir kısıtlama veya yaptırımın şirket olarak bizim için kalıcı olumsuz sonuçları olmayacağını varsayıyoruz.”


CEO, olası sonuçları değerlendirmek ve gerekirse bazı planları hayata geçirebilmek için Ukrayna‘daki durumu sürekli olarak izlediklerini belirtti.

Benzer Haberler