Ana sayfa » Avrupa » TUI ve Der Touristik, İspanya programlarını iptal etti
İspanya'nın 8 Aylık Turist Sayısı Açıklandı

TUI ve Der Touristik, İspanya programlarını iptal etti

Cuma günü Almanya’nın Kanarya Adaları hariç tüm İspanya’yı koronavirüs açısından riskli ülkeler listesine almasının ardından İki Alman devi İspanya programlarını Kanarya hariç iptal ettiler.


Almanya’nın kararının ardından TUI, 24 Ağustos, Der Touristik ise 21 Ağustos’a kadar İspanya programlarını iptal ettiler.


Her iki şirket te eğer Alman otoritelerinin seyahat uyarısı uzarsa, iptal sürelerinin de otomatikman uzayacağını açıklarken etkilenen müşterilerine başka bir destinasyon seçme ya da tam iade hakkı tanıdılar.


Halihazırda İspanya’da olanlar ise dönüşte negatif bir covid-19 testi ibraz edemezlerse karantina uygulamasına tabi olacaklar.


Geçen yıl İspanya’ya gelen Alman ziyaretçi sayısı 11,2 Milyon idi. 18 Milyon turist ile ülkenin en büyük pazarı İngiltere ise 3 hafta önce İspanya’yı güvenli ülkeler listesinden çıkarmıştı.


İspanya’da turizm geliri ülke ekonomisinin %12’sini oluştururken, en büyük iki pazarın ülkeyi yüksek riskli olarak tanımlamasının ardından kaybın 80 milyar Euro’ya ulaşması bekleniyor.

Benzer Haberler