Ana sayfa » Avrupa » Eyfel Kulesi ve Paris Disneyland geçici olarak kapandı
Disneyland'lar, koronavirüs nedeniyle bir süreliğine kapanıyor.

Eyfel Kulesi ve Paris Disneyland geçici olarak kapandı

Disneyland Paris ve Eyfel Kulesi, Fransız hükümetinin ülke genelinde aldığı kısıtlama kararlarının ardından geçici olarak kapandı.


Disneyland’ın internet sitesinden yapılan açıklamada, “Fransız yetkililerin son yönlendirmeleri doğrultusunda Disneyland Paris 29 Ekim’de gün sonunda kapanacak.


“Noel tatili kutlama beklentisiyle 19 Aralık – 3 Ocak tarihleri ​​arasında rezervasyon alacağız ve o dönemde geçerli koşullara ve hükümetin yönlendirmesine bağlı olarak açık olmayı umuyoruz.” denildi.


Öte yandan Paris’in sembolü Eyfel Kulesi de 30 Ekim Cuma gününden itibaren kapılarını ziyaretçilere kapattı. Kule yönetimi tarafından yapılan açıklamada ”COVID-19 salgını bağlamında ve yakın zamanda açıklanan hükümetin sağlık önlemleri nedeniyle, Eyfel Kulesi 30 Ekim 2020 Cuma günü dahil olmak üzere bir sonraki duyuruya kadar halka kapalı olacaktır.” denildi.


Ülkede ilan edilen yeni karantina kurallarına göre 30 Ekim Cuma gününden itibaren, Fransızlar evlerinden sadece temel işler veya tıbbi nedenlerle çıkabiliyorlar.

Benzer Haberler