'Almanya'dan seyahat her koşulda mümkün'

Güney Avrupa sıcakla savaşıyor. Türkiye, Yunanistan ve Sicilya’da çok sayıda orman yangını çıktı.

Bentour Reisen’in CEO’su Deniz Uğur orman yangınlarını yakından takip ve ilgili birimlerle görüşmek için geldiği Türkiye’de yaşananlar hakkında ”Otel kompleksleri büyük ölçüde korunmuş olsa bile, orman yangınlarının geride bıraktığı hasar tek kelimeyle korkunç. Milyonlarca insan ve hayvan etkileniyor ve on binlerce hektarlık orman yok oldu” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Bentour Reisen, orman yangınları sonrası 10.000 ağaç dikme kampanyası başlattı, Tur operatörü ayrıca 2021 sezonunun sonuna dek her Türkiye rezervasyonu için Antalya’daki “Bentour Ormanına“ bir ağaç daha bağışlayacak.

2012 yılında temelleri atılan “Bentour Ormanı” projesi altında Bentour Reisen misafirleri için kış aylarında katıldıkları turda kendi fidanlarını ekip ağaç sahiplenmeleri sağlandı. Türkiye Orman Bakanlığı’nın kullanıma açtığı alanda 10 yılı aşkın süreçte Bentour Ormanına birkaç bin ağaç dikildi.

Bentour Reisen Almanya‘nın genel müdürü Songül Göktas-Rosati “Kendimizi en önemli tatil destinasyonumuz olan Türkiye için sorumlu olarak görüyoruz ve ormanı mümkün olan en kısa sürede sürdürülebilir bir şekilde yeniden ağaçlandırmaya yardımcı olmak istiyoruz. Bu yüzden hemen on bin ağaç dikeceğiz ve her rezervasyonla bir tane daha ekleyeceğiz ” ifadesini kullandı.

Bentour Reisen yıl sonuna kadar on binlerce ağaç dikmeyi bekliyor. İklim koşullarına bağlı olarak, tüm fideler Kasım ayında ekilecek.

Benzer Haberler