Ana sayfa » Asya-Pasifik » Tayland’da bir otel, olumsuz yorum yazan misafiri dava ediyor
Tayland'da bir otel, olumsuz yorum yazan misafiri dava ediyor

Tayland’da bir otel, olumsuz yorum yazan misafiri dava ediyor

Tayland’da bir otel, otel hakkında 6 puan verip olumsuz yorum yazan bir müşterisini 3 milyon bahtlık (yaklaşık 80.000 euro) bir tazminat davası açmakla tehdit ediyor.


İsmi açıklanmayan ancak Tayland’ın kuzeydoğusundaki Khao Yai’de bulunan otelde kalan kadın misafir 19 Aralık’ta bir seyahat acentesinin web sitesinde isimsiz yorum bıraktı ve otelin hizmetine göre biraz pahalı olduğunu söyleyerek 10 üzerinden 6 puan verdi.


Bunun üzerine tesis, yorumu yazan misafiri tespit etti ve misafirden yorumu web sitesinden kaldırmasını ve 15 gün içinde 3 milyon baht ceza ödemesini talep etti.


Bununla da yetinmeyen otelci, misafirden Tayland’ın beş büyük yerel gazetesinde 7 gün boyunca her gün bir özür yazısı yayınlamasını talep etti.


Yorumun siteden kaldırıldığını gören misafirin avukatları yorumu kimin sildiğini ve olayla ilgili olarak otel ve seyahat acentesinin web sitesi arasında nasıl bir iletişim olduğunu araştırıyorlar.


Tayland’da daha önce de benzer bir olay yaşanmıştı. Amerikalı Wesley Barnes hakkında, Trat adasında kaldığı Sea View Resort otel için tripadvisor’da yazdığı olumsuz bir yorum nedeniyle otelci tarafından suç duyurusunda bulunulmuştu. Barnes bir müddet Tayland’da bir hapishanede tutulmuş ve yorumunu değiştirmek durumunda kalmıştı.

Benzer Haberler