Ana sayfa » Asya-Pasifik » Hindistan, Türkiye Dahil 99 Ülkeden Turistlere Kapılarını Açtı
Hindistan, uluslararası tarifeli uçuşlara izin verdi

Hindistan, Türkiye Dahil 99 Ülkeden Turistlere Kapılarını Açtı

Hindistan, 20 aylık kısıtlamanın ardından 15 Kasım itibariyle sınırlarını münferit turistlere yeniden açtı.


2020’nin Mart ayında turist vizelerini durduran Hindistan şimdi Türkiye dahil 99 ülkeden aşılı yolcuların ülkeye karantinasız girişine izin veriyor.


Hindistan ilk olarak 15 Ekim İtibariyle charter seferleriyle ülkeye grup olarak gelen turistlere vize vermeye başlamıştı. Şimdi tarifeli uçuşlarla gelen münferit turistler de Hindistan’a kabul ediliyor.


Hindistan, Mart ve Mayıs ayları arasında günde yaklaşık 400.000 vaka ve 4.000 ölü sayısı ile pandemi krizinin zirvesini yaşadı. Ancak 1,3 milyar nüfuslu ülkede son zamanlarda günde yaklaşık 15.000 yeni vaka kayda geçiyor.


Hindistan nüfusunun yaklaşık %27’si tam doz aşı ile aşılanmış durumda.


İçişleri Bakanlığı’nın son genelgesinde 15 Kasım’dan itibaren Hindistan’dan Türkiye’ye gelen ve Dünya Sağlık Örgütü veya ülkemizce acil kullanım onayı verilmiş aşılardan en az iki doz (Johnson & Johnson için tek doz) yaptırdıklarını ve son dozdan en az 14 gün geçtiğini belgeleyenlerin (tam aşılı) Türkiye’ye girişte karantina uygulamasından muaf tutulmalarına karar verilmişti.


Aşısız olanlar veya ikinci dozun üzerinden 14 gün geçmemiş olanlar ise ikametgâhlarında veya beyan edecekleri adreslerde 10 günlük karantinaya tabi tutuluyorlar.

Benzer Haberler