Ana sayfa » Amerika » Ünlü cruise firması siber saldırıya uğradı
Rus Hackerlar, Amerikan Havalimanlarının Sitelerini Çökertti

Ünlü cruise firması siber saldırıya uğradı

Costa, Princess, Carnival Cruise Line ve Holland America Line gibi ünlü cruise markalarının bağlı olduğu Carnival Corporation grubu yaptığı açıklamada, gruba bağlı markalardan birinin teknoloji sisteminin fidye yazılımı olarak adlandırılan yöntemle saldırıya uğradığını duyurdu.


Şirket, saldırıya uğrayan markanın hangisi olduğunu açıklamazken, bazı veri dosyalarının sisteme yetkisiz erişenler tarafından ele geçirildiği anlaşılıyor.


Carnival Corp. 15 Ağustos’ta saldırı tespit edilir edilmez soruşturma başlatıldığını, ilgili güvenlik güçlerine bilgi verildiğini ve şirketin hukuk biriminin ve diğer uzmanların devreye sokulduğunu belirtirken önlemlerle ilgili önde gelen siber güvenlik firmalarıyla birlikte çalıştığını söyledi.


İlk değerlendirmelere göre Carnival Corp. olayın önemli maddi bir etkisi olacağını düşünmüyor ancak müşterilerin ve çalışanların kişisel verilerine yetkisiz olarak erişilmesi nedeniyle müşterilerin, çalışanların, hissedarların veya düzenleyici kurumların bazı talepleri olabileceğini öngörüyor.

Benzer Haberler