Ana sayfa » Türkiye » Türkiye’nin ilk Radisson Individuals Markalı Oteli Açıldı
Türkiye’nin ilk Radisson Individuals Markalı Oteli Açıldı

Türkiye’nin ilk Radisson Individuals Markalı Oteli Açıldı

Radisson Otel Grubu, Türkiye’deki ilk Radisson Individuals oteli, Royan Hotel Hagia Sophia Istanbul, a member of Radisson Individuals’ın açılışını duyurmaktan mutluluk duyar.

Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii ve Kapalı Çarşı dahil olmak üzere, pek çok turistik mekâna yürüme mesafesinde olan otel, tarihi yarımadanın kalbinde yer alıyor. Royan Hotel Hagia Sophia Istanbul, a member of Radisson Individuals otelinin açılmasıyla Türkiye’ye beşinci Radisson Otel Grubu markasını kazandırıran grup, ülke genelindeki portföyünü, operasyonda ve yapım aşamasında olan oteller ile birlikte 40’ın üzerine çıkarıyor.

Royan Hotel Hagia Sophia Istanbul, a member of Radisson Individuals, içerisinde kahve ve çay setleri, bornoz, terlik ve yüksek hızlı ücretsiz Wi-Fi gibi geniş kapsamlı ve kişiye özel dokunuşlarla tasarlanan hizmetlerle dolu 49 adet standart, premium ve suit odalarıyla konuklarının evlerindeki sıcaklığı yakalayabilecekleri ortamlar yaratıyor. Konuklar ayrıca, etkileyici görünüme sahip Marmara Denizi’ne ve bahçelere bakan odalarla manzaranın keyfini çıkarıyor. Otelde konuklara hizmet veren iki restoran bulunuyor, öğle yemeği ve akşam yemeği keyfini sıcak ve rahatlatıcı bir atmosferde çıkarabilecekleri Lobby Lounge ve kahvaltı ve uluslararası mutfakların lezzetlerini doyasıya deneyimleyebilecekleri Rooftop Restoran.

Radisson Otel Grubu Afrika ve Türkiye Geliştirme Başkan Yardımcısı Ramsay Rankoussi, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor: “Radisson Otel Grubunun, Türkiye’deki ilk Radisson Individuals oteline ilişkin anlaşmayı imzalayarak otelin açılışını yapmasıyla birlikte Grubun Türkiye’deki faaliyetlerini genişletmiş olduğunu açıklamaktan mutluluk duymaktayız. En yeni markamızla, bağımsız niteliğini korumayı amaçlayan ve zamanla grubun ana markaları arasında yer almayı isteyen, otel olarak kendi marka kimliklerini tesis etmiş ve hizmet puanı yüksek olan münferit oteller üzerinden hizmet vermeyi hedefliyoruz. Otel, Radisson Otel Grubunun global ağının avantajlarından ve Grubun ülkedeki güçlü varlığının getirilerinden yararlanacaktır. Türkiye’de, operasyonda olan veya yapım aşamasında çalışmaları devam eden otel sayısını 2023 itibarıyla 50’nin üzerine çıkarmayı ve aynı zamanda İstanbul’daki lider konumumuzu pekiştirmeyi istiyoruz. Ortaklarımıza bize duydukları güven ve gösterdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz.”

Royan Hotel Hagia Sophia Istanbul, a member of Radisson Individuals, Sultanahmet’in en merkezi ve güzel yerinde, konukların kendilerini İstanbul’un zengin tarihi mimarisi, kültürü ve sanat dokusuyla hemen iç içe bulabilecekleri bir noktada bulunuyor. Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Hipodrom ve Yerebatan Sarnıcı gibi üç imparatorluğun dönemlerinden kalan önemli tarihi yapılara ve eski tarihi kent merkezine sadece birkaç dakika uzaklıkta yer alan otel, ister yürüyerek ister tramvayla kolayca ulaşabileceğiniz çok geniş bir restoran, kafe ve oteller ağına sahip, turistik yerlerin başında gelen bir bölgede konumlanıyor.

Radisson Otel Grubunun Orta ve Doğu Avrupa, Rusya ve Türkiye’den Sorumlu Kıdemli Bölge Başkanı Yılmaz Yıldırımlar, şu açıklamalarda bulunuyor: ‘’Tüm zorluklara rağmen, Türkiye her daim büyüme gösteren bir ülke olarak turizmde en popüler ülkeler arasında yer almayı sürdürüyor. Türkiye’deki ilk Radisson Individuals otelinin açılışı bizi gururlandırıyor, bu gelişmeyle birlikte tüm pazarda marka çeşitliliğimiz daha da zenginleşirken, İstanbul’da hâlihazırda yerleşik olarak varlık gösteren Radisson Otel Grubunun artık ne kadar iyi tanındığı da ortaya konulmuş oluyor. Royan Hotel Hagia Sophia Istanbul, a member of Radisson Individuals ile konuklarımız, eski kentin merkezinde yeni ve çok özel bir mekâna kavuşmuş olacak.”

Royan Hotel Hagia Sophia Istanbul, a member of Radisson Individuals Genel Müdürü Fırat Gedikli’nin ise konuyla ilgili yorumları şu şekilde: “Türkiye’deki ilk Radisson Individuals otelinin açılışı ile, Radisson Otel Grubuyla olan iş birliği çerçevesinde hepimizi heyecanlandıran bu projeyi duyurmak büyük bir mutluluk kaynağı. Radisson Otel Grubu, otelimizin kendi ağlarına hızla entegre olmasını destekleyen pragmatik bir yaklaşım sergilerken, bizler de Radisson isminden güç alarak gelecekte ortaklığımızı daha da büyütmek için sabırsızlanıyoruz. Rakipsiz lokasyonu, farkı hemen hissedilen mimari ve tarihsel dokusu ve Radisson Individuals markası sayesinde, Royan Hotel Hagia Sophia Istanbul, a member of Radisson Individuals büyük bir başarı hikâyesine imza atacağına inancımız tam.”

Bağımsız otel sahiplerinin daha fazla markalaşma elde edebilmeleri ve tüketici güvenini kazanabilmeleri ihtiyacına cevaben, Radisson Otel Grubu, geçen yıl, Radisson Individuals markasının lansmanını gerçekleştirdi. Yeni bir dönüşüm konsepti olarak yola çıkan marka, bağımsız otellere, yerel veya bölgesel zincirlere, global Radisson Otel Grubu platformunun bir parçası olma, Grubun uluslararası tanınmışlık ve tecrübesinden yararlanma, bununla birlikte kendi kimliklerini ve eşsiz niteliklerini koruma imkanı sunuyor. Bağımsız yapısını koruma veya Grubun başarılı ana markalarından biri haline gelme arzusunda olan ve hizmet puanları yüksek olan münferit oteller için Radisson Individuals ailesine katılmak, söz konusu amaçlarına yönelik olarak ideal bir ilk adım niteliğinde olacaktır. Bu ayrıca, ek dağıtım kanallarının ve/veya ortak marka altında faaliyet göstermenin avantajlarını değerlendirmek isteyen yerel oteller için de reddedilmesi güç ve cazip bir seçenek sunuyor.

Misafirlerinin ve ekip üyelerinin sağlık ve güvenliğine en yüksek önceliği veren, Royan Hotel Hagia Sophia Istanbul, a member of Radisson Individuals otelinde yakın zamanda Radisson Otelleri Güvenlik Protokolü programı uygulanacaktır. Derinlemesine temizlik ve dezenfeksiyon protokolleri dünyanın lider denetim, doğrulama, test ve belgelendirme şirketi SGS ile ortaklaşa geliştirilmiştir. Otel, giriş anından çıkış anına kadar misafirlere güvenli ve huzurlu bir konaklama sunmak üzere tasarlanmıştır.

Benzer Haberler