Ana sayfa » Türkiye » Turizmin paydaşları SKAL etkinliğinde buluştu
Turizmin paydaşları SKAL etkinliğinde buluştu

Turizmin paydaşları SKAL etkinliğinde buluştu

SKAL Çukurova Başkanı Gökhan Kardeş,  binlerce yıllık tarihi geçmişi olan Adana’nın turizmden hak ettiği payı alabilmesi için sektörün paydaşları ile birlikte projeler geliştireceklerini söyledi.

SKAL Çukurova’nın aylık toplantısı Yol İş Holiday Adana Otel Müdürü Can Ağar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantının konukları ise Adana Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan ile yeni atanan Kültür ve Turizm İl Müdürü Emre Duru oldu.

SKAL Çukurova Başkanı Gökhan Kardeş,  konuşmasında,  bu ayki toplantılarına katılımlarından dolayı Vali Yardımcısı Kan ile Kültür ve Turizm Müdürü Duru’ya teşekkür etti.  Göreve seçildikleri günden bu yana kentteki sektör paydaşları ile sık sık bir araya gelerek kentin turizmini tanıtma noktasında neler yapabileceklerini tartıştıklarını söyledi.

Binlerce yıllık tarihi geçmişi olan Adana’nın turizmden hak ettiği payı alabilmesi için sektörün paydaşları ile birlikte projeler geliştireceklerini ifade eden Kardeş, ‘’Kamu ile el ele vererek kentimizi ulusal ve uluslar arası turizm alanında en iyi şekilde tanıtmanın gayreti içerisinde olacağız’’ dedi.

Adana  Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan da turizm sektörünün paydaşları ile bir arada olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  Adana’nın sahip olduğu turistik değerleri ile zengin mutfak kültürünün ulusal ve uluslar arası alanda daha iyi tanıtılabilmesi için turizmcilere önemli görevler üstlendiklerini söyledi.  Kan, kentin turizm potansiyelinin tanıtımı noktasında sektörle birlikte çalışmalar yapacaklarını bildirdi.

Kültür ve Turizm Müdürü Emre Duru da,  yeni atandığı Adana’yı tanıma aşamasında olduğunu belirterek,  kamu olarak kentin turizmde daha ileri noktalara gelmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Turizmde yapacakları çalışmalarda nokta atışlar yapacaklarını ifade eden Duru,  Adana’nın turizm değerleri ile ulusal ve uluslar arası alanda bir marka kent haline gelmeye fazlasıyla layık bir kent olduğunu belirterek, ‘’Bu konuda turizmcilerle birlikte hareket edip üzerimize düşeni yapacağız. Kentin tanıtımı aşamasında turizm paydaşları ile birlikte çalışacağız’’ dedi.

Toplantıya katılan TÜRSAB Adana BTK Başkanı Meltem Özdemir de turizmi pazarlayan seyahat acenteleri olarak ellerinden gelen çabayı göstermeye devam edeceklerini söyledi.

Benzer Haberler