Ana sayfa » Türkiye » TGA, Dünya Turizm Örgütü Yönetim Kuruluna Seçildi

TGA, Dünya Turizm Örgütü Yönetim Kuruluna Seçildi

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), 2022-2025 dönemi için Bağlı Üye Olarak Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Yönetim Kurulu’na katılıyor.

Bağlı Üyeler (Affiliate Members) örgütün sivil kanadı olarak tanımlanıyor ve özel şirketler, destinasyon ofisleri, Sivil Toplum Kuruluşları, üniversiteler gibi kuruluşlardan oluşuyor.


TGA’nın, Dünya Turizm Örgütü’nün sürdürülebilir turizmin geliştirilmesine yönelik hedeflerinde belirleyici bir role sahip olması bekleniyor.


UNWTO, 2022-2025 dönemi için Bağlı Üyeler Yönetim Kurulu atamalarını tamamladı. UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili tarafından görevlendirilen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Bağlı Üyeler Yönetim Kurulu’na katıldı.


UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, görevlendirme mektubunda, TGA’nın güçlü ve önemli bir ortak olduğunu ve COVID-19 sonrası dönemde turizm yönetimi ve destinasyonların tanıtımı gibi UNWTO konularına önemli katkılarda bulunacağını belirtti.


Pololikashvili ayrıca TGA’nın bilgi ve tecrübesinin Yönetim Kurulu çalışmalarına değer katmasını beklediğini söyledi.
TGA’yı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Elif Balcı Fisunoğlu Temsil Edecek.


TGA’ya ek olarak, Hırvat Ulusal Turist Kurulu, Japonya Turist Bürosu (JTB) ve BASQUETOUR- Bask Turizm Ofisi (İspanya) da Bağlı Üyeler Yönetim Kuruluna katılıyor.


Yeni Kurul, Ocak 2022’deki ilk resmi toplantısında bir başkan ve başkan yardımcılarını seçecek.

Yönetim kurulunda daha önce üyeler tarafından seçilen Dünya Turist Rehberleri Dernekleri Federasyonu, Tripadvisor, IATA, FITUR, George Washington Üniversitesi gibi 20 kuruluş mevcut.

Benzer Haberler