Ana sayfa » Türkiye » Skal İzmir, dünya kongresini İzmir’e kazandırmaya kararlı
Skal İzmir, dünya kongresini İzmir'e kazandırmaya kararlı

Skal İzmir, dünya kongresini İzmir’e kazandırmaya kararlı

Skal İzmir Kulübü dünya kongresini İzmir’e kazandırmaya kararlı

Skal İzmir Kulübü, Skal Kulüpleri Dünya Kongresi’ne adaylık çalışmalarına hız verdi. Kongre adaylık dosyası hazırlık çalıştayında konuşan Skal İzmir Kulübü Başkanı Güner Güney, “2024 yılında yapılacak Skal Kulüpleri Dünya Kongresi’ni İzmir’e kazandırmak, İzmir’in adını dünyada duyurmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Hibrit olarak düzenlenen Skal Kulüpleri Dünya Kongresi’ne adaylık dosyası hazırlık çalıştayı Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli’nde yapıldı. Çalıştaya geçmiş dönem Skal Dünya Başkanları Hülya Aslantaş ve Salih Çene ile Skal Uluslararası Temsilsicisi Asuman Tarıman, USDF Genel Sekreteri Emre Gezgin, geçmiş dönem Skal İzmir Başkanları Nihat Levent, Berrin Uşkay, Onur Üyesi Ali Acundaş ve geçmiş dönem Antalya Skal Başkanı Kaya Gürlersan katıldı.

Antalya Belek’te 4-9 Kasım 2007 tarihleri arasında düzenlenen 68. Skal International Dünya Kongresi’nin Organizasyon Komitesi Başkanı Asuman Tarıman, çalıştayda kongre hazırlık çalışmalarına ilişkin sunum yaptı. Tarıman, 14 yıl öncesinin koşullarında başarıyla gerçekleştirilen, 87 ülkeden yaklaşık bin kişinin katıldığı kongrenin hazırlık evresi ve dünyada benzer örneklere ilişkin deneyimlerini paylaştı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Gözde Çeviker, kongre adaylık dosyası hazırlanırken uygulanacak yöntemlere ilişkin bilgi verdi ve çalıştayda İzmir’in ön plana çıkarılması için yanıtlanması gereken soruları sıraladı. Skal İzmir Kulübü Dönem Başkanı Güner Güney, yönetim kurulu üyeleri Aydın Tokbaş, Bülent Tercan, Mine Güneş Kaya ve Murat Tolga Akın ile çalıştaya katılan kulüp üyeleri, yanıt aranan sorulara ilişkin olarak tasarım odaklı düşünme yöntemiyle beyin fırtınası yaptı.

Skal İzmir Kulübü Başkanı Güner Güney, Skal International’in 90 ülkede, 358 kulüp çatısı altında yaklaşık 15 bin üyesi bulunduğunu belirtti. Önümüzdeki aylarda gerekli dokümanları tamamlayarak resmi başvuruyu yapacaklarını anlatan Güney, başvuru dosyasının hazırlanmasında üyelerin katılımının, görüş, düşünce ve önerilerinin önemli olduğunu, çalıştayı bu amaçla düzenlediklerini söyledi. Skal International’in dünya turizm profesyonellerinin küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymaya çalıştığı uluslararası en yaygın ve en eski turizm sivil toplum örgütü olduğunu hatırlatan Güner Güney, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ağırlıklı olarak fiziki katılımcı ile ancak günümüz etkinlik sektörü koşullarına uygun şekilde hibrit olarak gerçekleştirdiğimiz bu çalıştayda nitelikli görüşleri ile doğru bir sondaj yapmamızı sağlayan tüm üyelerimize ve Skal camiasına teşekkür ediyoruz. 2024 yılında yapılacak Skal Kulüpleri Dünya Kongresi’ni İzmir’e kazandırmak, bu yolla İzmir’in adını dünyada duyurmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hazırlanacak dosyada sadece üyelerimizin değil, kentimiz ve ülkemiz açısından birçok kurum ve kuruluşun geleceğin turizmi içinde gördüğümüz bu kongreye her vesileyle destek olacaklarına inanıyoruz. Sektörümüzde, kentimizde, ülkemizde ve uluslararası camiada İzmir’in dünya çapındaki bilinirliliğini arttırmak için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. İçinde bulunduğu coğrafya, geniş yelpazede bulunan turizm türleri, direkt ulaşım olanakları, tarihe ve doğaya saygısıyla İzmir görünürlüğünü artırmaya devam edecek.”

Skal İzmir Kulübü Başkanı Güner Güney, Ocak ayında düzenleyecekleri ikinci çalıştayda dünya kongresi hazırlık çalışmalarının ve ele alınan konuların gözden geçirileceğini başvuru dosyasına son şeklinin verileceğini dile getirdi. Güney, kongre yolunda önemli bir kilometre taşı olan çalıştaya katılarak düşünce ve önerileriyle sürece katkı koyan Skal’ın tüm yönetici ve üyelerine teşekkür etti.

Benzer Haberler