Ana sayfa » Türkiye » Pegasus’un Yeni CEO’su Güliz Öztürk Oldu
Pegasus'un Yeni CEO'su Güliz Öztürk Oldu

Pegasus’un Yeni CEO’su Güliz Öztürk Oldu

Pegasus Hava Yolları tarafından bugün yapılan duyuruya göre Mehmet T. NANE’nin 2016 yılından bu yana sürdürdüğü Genel Müdürlük (CEO) görevine 1 Mayıs 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Güliz ÖZTÜRK atandı.


1 Mayıs’a kadar Mehmet Tevfik NANE Genel Müdür (CEO) olarak, Güliz ÖZTÜRK Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CCO) olarak görevlerini sürdürecekler.


Pegasus tarafından KAP’a gönderilen bildirime göre Güliz ÖZTÜRK’ün yeni görevine başlaması Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onayına tabi.


Altı yıldır şirketin genel müdürü olarak görev yapan Mehmet T. NANE, 1 Mayıs 2022 tarihi sonrasında Yönetim Kurulunda Başkan Vekili görevini sürdürecek.


Güliz Öztürk Kimdir
Güliz ÖZTÜRK, 17 yıldır Pegasus bünyesinde görev yapmaktadır.

2005 yılında tarifeli uçuşların başlatılması için Satış ve Pazarlama bölümlerinden sorumlu olarak Pegasus’a katılan Güliz ÖZTÜRK, 2010 yılında Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Şirketin Satış, Network Planlama, Pazarlama, Gelir Yönetimi ve Ücret, Kargo ve Misafir Deneyimi birimlerinin yönetimini üstlendi.

Güliz ÖZTÜRK, Pegasus’taki görevi öncesinde 2003-2005 yılları arasında Ciner Holding’de sırasıyla Turizm ve Havacılık Bölümü Havacılık Projeleri Koordinatörü ve İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı. 1990-2003 yılları arasındaysa profesyonel kariyerine başladığı Türk Hava Yolları‘nda Uluslararası İlişkiler ve Anlaşmalar Müdürü, Alliance Koordinatörü, Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı.

Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu olan Güliz ÖZTÜRK, Columbia Business School’da Üst Düzey Yönetici Programını (Advanced Management Program) tamamladı. Özyeğin Üniversitesi Havacılık Fakültesi Danışma Kurulu Üyesi olan Güliz ÖZTÜRK, aynı zamanda Sales Network platformunun, şirketlerin satış bölümlerinde kadın-erkek dengesini sağlamak amacıyla çalışan Women in Sales Network (WISN) sosyal projesinde eş başkan olarak yer almaktadır.

Benzer Haberler