Ana sayfa » Türkiye » Foça Turizm Fakültesi Tınaztepe’ye taşınıyor

Foça Turizm Fakültesi Tınaztepe’ye taşınıyor

Foça Turizm Fakültesi, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Tınaztepe’deki kampüsüne taşınma kararı aldı.


Fakültenin Yönetim Kurulu, karara gerekçe olarak Foça’da konaklama ve ulaşım altyapısının yetersiz olmasını gösterdi.


Fakülte tarafından yapılan açıklamaya göre Foça’daki öğrenci yurdunun Foça Belediyesi tarafından boşaltılması talep ediliyor. İlçenin sit alanı olmasından dolayı yeni bina yapma imkanı olmayan Fakülte, daha fazla konaklama ve ulaşım imkanının bulunduğu Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Buca Tınaztepe’deki kampüsüne taşınma kararı aldı.


İşte Fakülte Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama:

”Değerli Akademisyenlerimiz, İdari Çalışanlarımız ve Öğrencilerimiz

Üniversitemizin Foça/Bağarası mevkiinde bulunan Dokuz Eylül Reha Midilli Öğrenci Yurdu’nun Foça Belediyesi tarafından 29.09.2020 tarih ve 12297523-645-47 sayılı yazısına istinaden 15 gün içerisinde boşaltılması talep edildiği tarafımıza bildirilmiştir.


Öğrencilerimizin Foça ilçesinde var olan konaklama, altyapı ve ulaşım imkânlarının yetersizliğine yönelik şikâyetleri bilinmektedir. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 400 öğrenci ve 35 personelle hizmet veren Fakültemize Foça ilçesinin sit alanı olmasından dolayı yeni bina yapımına izin verilmemektedir.


Bu gelişmeler doğrultusunda, Fakülte Yönetim Kurulu tarafından daha iyi alt yapı koşullarına sahip, Foça’ya kıyasla konaklama ve ulaşım alternatiflerinin olduğu Üniversitemiz Tınaztepe Kampüsünde uygun bir binaya hızla taşınılması yönünde karar alınmıştır. Bahar döneminde yüz yüze eğitimin söz konusu olabileceğinden hareketle gerekli hazırlıkların yapılabilmesi ve öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması amacı ile taşınma süreci başlatılmıştır.


Kararın Fakültemiz için hayırlı olmasını diliyoruz.


Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi”

Fakülte’de yaklaşık 400 öğrenci eğitim görüyor.

Benzer Haberler