Ana sayfa » Türkiye » Bodrum’da Düğün Turizmi İçin Kollar Sıvandı
Bodrum'da Düğün Turizmi İçin Kollar Sıvandı

Bodrum’da Düğün Turizmi İçin Kollar Sıvandı

Son olarak TTI İzmir Turizm Fuarı’nda Bodrum standı kurarak bölgenin Agro-turizm ögelerinin tanıtılmasına katkı veren Bodrum Ticaret Odası şimdi de Bodrum’da uluslararası düğün organizasyonlarının artması ve yerel tedarikçilerden daha fazla hizmet alınması için kolları sıvadı.

20 Aralık Salı günü gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısına Tay İstanbul Danışmanlık ve Organizasyon Şirketi Kurucu Ortakları Duygu Kuşkulu ve Pelin Tanca, Demos Fuarcılık Danışmanı Zeynep Göztepe ve Exclusive Concierge Acente Temsilcisi Şadi Koray Çorbacıoğlu konuk olurken toplantıda turizm profesyonelleri ile düğün turizmi gündeme alındı.

Destinasyon düğünleri konusunda Tay İstanbul firması ile istişare eden Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İbrahim Akkaya, Erdem Ağan, Yönetim Kurulu Üyeleri Fatma Nur Tuncer, Fatih Efe ve Gürkan Topan Bodrum’un tercih edilebilirliğini arttıracak faaliyetleri masaya yatırdı. BODTO heyeti düğünlerin ticari yaşama katkısını değerlendirirken organizasyonun işleyişi hakkında bilgi aldı.

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon Bodrum’un son yıllarda Uluslararası düğünler için bir cazibe merkezi haline geldiğine değinerek bu konuda Bodrum’un daha fazla destinasyon tanıtımına ihtiyacı olduğuna dikkati çekti. Uluslararası destinasyon düğünlerinin üyelere ve yerele daha fazla katkı sağlaması için yapılabilecekleri de değerlendiren Başkan Kocadon bu konuda BODTO üyelerinin çıkarlarını gözeten bir politika izleyeceklerinin altını çizdi.

Organizasyon ve turizm profesyonellerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Kocadon Bodrum’da 12 ay turizmin gelişimini destekleyecek düğün turizminin gelişimi için tüm katkıyı vermeye hazır olduklarını belirtti.

Tay İstanbul Kurucu Ortağı Duygu Kuşkulu ise Bodrum’un dünya çapında tanınan bir destinasyon olduğuna işaret ederek bu potansiyeli uluslararası fuar ve kongre katılımları ile desteklemek gerektiğine işaret etti.

Görüşme sonunda Bodrum’da düğün turizminin gelişmesi için bir planlama yapılması ve çeşitli projeler geliştirilmesi kararlaştırıldı.

Kaynak: Bodrum Ticaret Odası

Benzer Haberler