Ana sayfa » Türkiye » Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve TT Hotels’den Yeni İş Birliği
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve TT Hotels’den Yeni İş Birliği

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve TT Hotels’den Yeni İş Birliği

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ile TT Hotels Turkey Otel Hiz. Turz. ve Tic. A.Ş. arasında öğrencilere istihdam ve hizmet içi eğitim olanakları, öğretim elemanlarına işbaşı eğitimi, saha araştırması imkanları ve Üniversite personeline indirimli tatil fırsatları sunulmasını kapsayan bir iş birliği protokolü yapıldı.


Protokol, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın katılımıyla Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin ve TT Hotels Turkey Otel Hiz. Turz. ve Tic. A.Ş Türkiye Temsilcisi Kaan Şahinalp tarafından imzalandı. Bakan Yardımcısı Alpaslan ve taraflar karşılıklı olarak protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

Öğrencilere istihdam ve hizmet içi eğitim olanakları

Protokol kapsamında; Turizm Fakültesi öğrencilerinin Türkiye TT Hotels Turkey Otel Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş. bünyesinde bulunan konaklama işletmelerinde 20-24 Mayıs ile 15 Ekim tarihleri arasında tesisin ihtiyacı ve öğrencilerin istekleri doğrultusunda istihdam edilmeleri hedefleniyor.


İstihdam edilecek öğrencilerin konaklama, yiyecek içecek ve çalışılacak tesise sezon başı geliş ve sezon sonu dönüş ulaşım giderleri de TT Hotels Turkey Otel Hiz. Turz. ve Tic. A.Ş.’ye bağlı otellerce karşılanacak. TT Hotels Turkey Otel Hiz. Turz. ve Tic. A.Ş. personeline sunulan tüm hizmet içi eğitimlerden istihdam edilen öğrenciler de yararlanabilecek.

Öğretim elemanlarına işbaşı eğitimi ve saha araştırması imkânları

Turizm Fakültesi öğretim elemanları protokol çerçevesinde, TT Hotels Turkey Otel Hiz. Turz. ve Tic. A.Ş. tesislerinde işbaşı eğitimi alabilecek. Öğretim elemanları gerçekleştirecekleri akademik çalışmalarının saha araştırmalarını TT Hotels Turkey Otel Hiz. Turz. ve Tic. A.Ş ile yapılan ortak bir takvim ve çalışma programı kapsamında TT Hotels Turkey Otel Hiz. Turz. ve Tic. A.Ş. ye bağlı işletmelerde yapabilecekler.

Üniversite personeline indirimli tatil fırsatları

Tatil imkânlarından yararlanmak isteyen Üniversite personeline normal satış rakamları üzerinden TT Hotels Turkey Otel Hiz. Turz. ve Tic. A.Ş. otellerinde yüzde 15 indirim uygulanabilecek.

Kaynak: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi

Benzer Haberler