Ana sayfa » Türkiye » ADÜ Turizm Fakültesi’nden Prof. Dr. Atila Yüksel, Dünyanın En İyileri Arasında
ADÜ Turizm Fakültesi'nden Prof. Dr. Atila Yüksel, Dünyanın En İyileri Arasında

ADÜ Turizm Fakültesi’nden Prof. Dr. Atila Yüksel, Dünyanın En İyileri Arasında

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atila Yüksel dünyanın önde gelen üniversitelerinden Stanford Üniversitesi (Amerika Birleşik Devletleri) ve Hollanda merkezli yayıncılık şirketi olan Elsevier tarafından hazırlanan dünyanın en iyi bilim insanlarının yer aldığı listeye girdi.


Stanford Üniversitesi’nce yayımlanan dünyanın en etkili bilim insanları listesinin %2’lik sıralamasında yer alan öğretim üyelerinin yapmış oldukları çalışmalar; nitelikli yayın sayısı, yayınların yer aldığı derginin etkisi, patent sayısı, yapılan atıf sayısı, h-indeks, hm-indeks, makale sayısı, atıf alan makale sayısı ve yayımlandığı derginin etkisi gibi uluslararası ölçütler kullanılarak sıralanıyor.


Pazarlama ve Turizm Yönetimi alanındaki bilimsel yayınlarına yapılan atıflarla “Üretken Bilim İnsanları – Webometrics Türkiye” listesinde bulunan, Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atila Yüksel, çok sayıda uluslararası bilimsel derginin hakem kurulunda yer almanın yanı sıra en iyi makale ve bildiri ödülleri sahibi. Ayrıca Yüksel, ulusal ve uluslararası bilimsel kitapları ve edebiyat alanındaki romanlarıyla yönetimsel, bilimsel ve toplumsal problemlere farklı bakış açıları ve çözümlemeler sunuyor.


Aynı üniversiteden Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ethem Aktürk ve Doç. Dr. Fatih Ersan, Ziraat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Abdullah Akpınar da Prof. Yüksel ile beraber sıralamaya girdi.

Kaynak: Adnan Menderes Üniversitesi

Benzer Haberler