Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Zeus Living Airbnb’den 55 Milyon Dolar yatırım aldı
Zeus-Living-Airbnb

Zeus Living Airbnb’den 55 Milyon Dolar yatırım aldı

2020 yılında halka açılmaya hazırlanan Airbnb Zeus Livingi fonlamaya devam ettiğini açıkladı.
Comcast, CEAS Investments, TI Platform Management, Alumni Ventures Group, Initialized Capital, NFX ve Spike Ventures isimli gruplar da 55 Milyon Dolarlık Seri B tipi yatırım turuna katıldılar.
Son yatırımlarla Zeus un toplam fonlaması 79 Milyon Doları geçti.
2015 yılında kurulan Zeus iş amaçlı seyahat edenler için San Francisco Bay , Los Angeles, New York, Seattle ve Washington, D.C. bölgelerinde uzun süreli mobilyalı daire hizmeti sunuyor
Yeni turdan gelen fonlar Zeus’un mobilyalı daire portfölyösünü arttırmak ve teknolojisini geliştirmek için kullanılacak
2015 ten bu yana Zeus 27.000 den fazla yolcu için 650.000 geceleme hizmeti sundu.

Zeus’un CEO’su ve kurucu ortağı olan Kulveer Taggar, şirketin “Şirketin geliştirdiği teknolojiyle karmaşıklığı azaltarak konaklamayı daha mobil bir dünya sağlayan bir hizmete dönüştürdüğünü söylüyor.

“Bu yeni finansman, bu misyonu daha büyük ölçüde ilerletmemizi sağlıyor.”

Zeus, evlerini web sitesinde ve Airbnb’nin platformunda listeliyor.

Airbnb for Work genel müdürü David Holyoke, “Daha fazla kurumsal şirket uzun süreli konaklama ihtiyaçları için Airbnb’ye baktıkça, bu segment Airbnb’nin ana odağı olmaya devam ediyor”dedi.

“Zeus Living, önemli şehirlerde uygun fiyatlarla olağanüstü bir konaklama deneyimi sunuyor ve büyümelerini hızlandırmak için onlara yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bu, Airbnb’nin 2019’da desteklediği tek start up ​​değil. Şirket, konaklama platformu Lyric’e 160 milyon dolar ve bilet platformu Tiqets’e de 60 milyon dolar yatırım yaptı.

Benzer Haberler