Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Trivago ve Huawei’den yeni mobil seyahat ürünleri
Trivago ve Huawei'den yeni mobil seyahat ürünleri

Trivago ve Huawei’den yeni mobil seyahat ürünleri

Otel fiyat karşılaştırma platformu Trivago ve Çinli akıllı telefon üreticisi HUAWEI, yeni dijital seyahat ürünleri konusunda bir iş birliğine gidiyor.


Anlaşmaya göre HUAWEI’nin mobil uygulama indirme mağazası AppGallery’de yeni bir trivago uygulaması piyasaya sürülecek.


Ayrıca, trivago ve Huawei, HUAWEI’nin Petal Search ve Petal Haritalar uygulamalarında listelenen oteller için ortak çözümler geliştirecek. Petal Search’te kullanılacak trivago çözümünün ticari lansmanı 29 Ekim’de yapılacak.


trivago CEO’su Axel Hefer şunları söyledi:


“HUAWEI, mobil cihazlar ve teknoloji çözümlerinde küresel bir lider ve Petal Ekosistemlerinin bir parçası olarak konaklama çözümlerinin geliştirilmesi konusunda onlarla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz”


“Petal Search, Petal Haritalar ve AppGallery’nin işlevselliğini ve adaptasyonunu ortaklaşa yönlendirmek, seyahat çözümlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmamızı sağlayacak.”


Almanya Düsseldorf merkezli trivago şu anda 190 ülkede 5 milyondan fazla otel ve alternatif konaklama seçeneği sunuyor. HUAWEI AppGallery’nin ise Eylül 2021 itibarıyla 170’ten fazla ülkede aylık 580 milyon aktif kullanıcısı var.


Huawei yöneticisi William Tian ”Dünyanın lider konaklama arama ve fiyat karşılaştırma sağlayıcısı trivago ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklığın, pazarda öne çıkacak teknoloji ve çözümleri ortaklaşa geliştirmemize olanak sağlayacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler