Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Travelport’a 500 Milyon Dolar’lık yeni finansman

Travelport’a 500 Milyon Dolar’lık yeni finansman

Merkezi İngiltere’de bulunan seyahat teknoloji şirketi Travelport, dün yaptığı açıklamayla mevcut sahiplerinin iştiraki olan 2 yatırım şirketinden 500 Milyon Dolar’lık ek finansman sağladığını duyurdu.


Fonlama ihtiyaç durumunda 1 Milyar Dolar’a çıkarılabilecek. Finansmanı sağlayan firmalar Siris Capital ve Evergreen Coast Capital zaten halihazırda Travelport’un yatırımcıları.
Yeni finansman Travelport’un covid-19 krizi sırasında artan nakit ihtiyacını karşılamasına yardımcı olacak.


Travelport CEO’su Greg Webb konuyla ilgili şunları söyledi:


“COVID-19 ve salgınla ilgili ülkelerin aldığı tedbirler, şirketimiz de dahil olmak üzere seyahat sektörünü olumsuz etkiledi. Bu sıkıntılı zamanın üstesinden gelmek için beraber çalıştığımız Siris ve Evergreen’in artan desteğine minnettarız,”


“Sarsılmaz bağlılıkları ve yeni yatırımları sayesinde, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmek, çalışanlarımızı desteklemek ve bu global sağlık krizinden güçlü bir şekilde çıkmak için adımlar atabiliyoruz. Yatırım ortaklarımızın desteğiyle, şirketimizin uzun vadede devamına inanıyoruz ve teknolojiye yatırım yaparak yeni nesil bir platforma dönüşmeye kararlıyız. ”


Travelport, geçtiğimiz yıl 4.4 Milyar dolar bedelle Evergreen Coast Capital ve Siris Capital tarafından satın alınmıştı. Şirket geçtiğimiz Ocak ayında bünyesindeki eNett ve Optal’ı 1,7 Milyar dolar karşılığında WEX’ e satmak için anlaştığını duyurmuş ancak covid-19 krizi nedeniyle anlaşmanın geleceği şu an için belirsizliğini koruyor.

Kaynak: Travelport

Benzer Haberler