Singapur, test sonuçları için IATA Travel Pass’ı kabul edecek

1 Mayıs 2021’den itibaren Singapur’a seyahat eden yolcular, IATA Travel Pass aracılığıyla kalkış öncesi COVID-19 PCR test sonuçlarını check-in sırasında hava yolu şirketleriyle ve Changi Havalimanı’ndaki pasaport kontrol noktalarıyla paylaşabilecekler.


IATA tarafından geliştirilen Travel Pass, yolcular tarafından COVID-19 test sonuçlarını akredite laboratuvarlardan almak ve saklamak için kullanılabilecek kişisel güvenli bir dijital cüzdan çözümü olarak adlandırılıyor.


IATA Genel Direktörü Willie Walsh şunları söyledi:


“Singapur gibi bir havacılık liderinin IATA Travel Pass’ı kabul etmesi verdiği güven açısından çok önemli. Süregelen denemeler, IATA Travel Pass’ın, sektörün yeniden canlanabilmesi için devletlere güvenilir seyahat sağlığı bilgileri sunan kritik bir araç olma yolunda ilerlememizi sağladı. Yolcular, kişisel verilerinin güvende ve kendi kontrolleri altında olduğuna tamamen güvenebilirler. Ortak çabalarımızın başarısı, IATA’nın Singapur hükümeti ile ortaklığını başkalarının da izleyebileceği bir model haline getirecek, ”


Singapur Havayolları tarafından yapılan başarılı denemelerin ardından, Singapur sağlık ve sınır kontrol yetkilileri, IATA Travel Pass’ı, Singapur’a giriş için COVID-19 kalkış öncesi test sonuçlarının geçerli bir sunum şekli olarak kabul edecek.


20’den fazla havayolu, IATA Travel Pass’ı denediklerini açıklamıştı.

Benzer Haberler