Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Rusya ,Booking.com ile ilgili soruşturma başlatıyor
Booking.com, Italya ile Anlaştı. 94 Milyon Euro Ödeyecek

Rusya ,Booking.com ile ilgili soruşturma başlatıyor

Rusya’nın Federal Antitekel Ajansı’nın (FAS) dikkatini çeken en son ABD teknoloji şirketi Booking.com oldu. Pazartesi günü, ajans , rekabete aykırı uygulamalardan dolayı otel ve hostel rezervasyon hizmeti veren web sitesini soruşturmayı planladığını söyledi .

Rusya’da, booking.com ‘un oteller ve hostellerle yaptığı sözleşmenin, rakip web sitelerinde daha iyi fiyatlar sunmalarını engellediği bildiriliyor. FAS, şirketi 12 Kasım’da uygulama hakkında uyardığını, ancak yanıt alamadığını açıkladı.


FAS eğer Booking.com’un Rusya’nın tekel karşıtı yasalarını çiğnediğini tespit ederse, şirket para cezası olarak ülkede elde ettiği gelirin % 15 kadarını ödemek zorunda kalabilir. Soruşturma, Booking.com’un Avrupa Komisyonu ile web sitesinde indirimleri nasıl sunacağını değiştirmek için anlaşmasından bir hafta sonra gerçekleşti .

Booking.com daha sonra ülkede iş yapma şeklini değiştirmek zorunda kalırsa, bunu yapmak zorunda olan ilk ABD şirketi olmayacak. 2017’de Google, Rus Android kullanıcılarına yeni bir telefon kurulumu yapılırken Yandex’i varsayılan arama motoru olarak seçme opsiyonu sunmaya başlamıştı.

Benzer Haberler