Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » obilet.com dünyada en çok trafik alan seyahat siteleri arasında 20. oldu

obilet.com dünyada en çok trafik alan seyahat siteleri arasında 20. oldu

İnternet veri analizi ve karşılaştırma sitesi SimilarWeb verilerine göre, online otobüs ve uçak bileti satış platformu obilet.com, Türkiye’de 1., dünyada ise 20. en çok ziyaret edilen ulaşım-seyahat sitesi oldu.


Obilet.com blog sayfasında yayınlanan Sena Özkurt imzalı habere göre Temmuz ayında 13.2 milyon ziyaretçiyi karşılayan online bilet platformu obilet.com, COVID-19’un etkilerine rağmen 2020 yılının ilk 7 ayında 50 milyon ziyaretçi sınırına yaklaştı.


SimilarWeb tarafından açıklanan Temmuz 2020 ziyaretçi istatistiklerine göre obilet.com, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen online bilet satış platformu ve en çok ziyaret edilen seyahat sitesi olmanın yanı sıra, dünyada da en çok ziyaret edilen 20. seyahat sitesi unvanını kazandı.

2020 Ocak-Temmuz döneminde Google’da yapılan markalı aramalarda Obilet markasına yönelik aramalar bir önceki yılın aynı dönemine göre %13.6 artış gösterdi. Aynı dönemde Türkiye turizm-seyahat sektöründeki sitelerin toplam marka aramaları ise %34.5 geriledi.

Elde ettiği trafiğin ve marka gücünün yanı sıra satış rakamlarıyla da dikkat çeken obilet.com, 200’e yakın otobüs firması ile çok sayıda havayolu firmasının biletlerini yılda 200 milyon ziyaretçi ve 4 milyon tekil kullanıcı ile buluşturarak yıllık 10 milyon otobüs ve uçak bileti satış sayısına ulaşmış durumda.

Benzer Haberler