Nicolás Huss Hotelbeds’in yeni CEO’su oldu

Hotelbeds’te, 32 yıl görev yaptıktan sonra şirketin icra kurulu başkanlığından ayrılan Joan Vilá’nın yerine Nicolás Huss yeni CEO olarak atandı.


Tecrübeli bir yönetici olan Nicolas Huss, Ingenico ve Visa Europe’un CEO’su olarak görev yapmıştı. Aslen Fransız olan Huss 7 yıl İspanya’da yaşadı.


Joan Vilá, aslında 2020’de şirketin günlük işleyişinden çekilmeyi planlamıştı, ancak pandemi nedeniyle kararını ertelemesi gerekti. Vila, icracı olmayan bir yönetici ve hissedar olarak şirkete destek vermeye devam edecek.


Vila şunları söyledi:


”Nicolas Huss’ın atanmasıyla, B2B, seyahat ve ödeme alanlarında inanılmaz bir geçmişe sahip son derece deneyimli bir CEO’yu karşılıyoruz ve şirkete sağlayacağı önemli katkı ve perspektifi dört gözle bekliyoruz. COO Carlos Muñoz ve CFO, Andrés García-Tenorio da dahil olmak üzere Hotelbeds’in son derece saygın yönetici ekibiyle birlikte inanılmaz başarı hikayemizi daha da geliştirmeye hazırız. “


Yeni CEO Nicolas Huss ise şöyle konuştu:


“Kendi segmentinde pazar lideri olan Hotelbeds’te görevi devralmayı gerçekten dört gözle bekliyorum. Joan Vilà’nın stratejik vizyonu ile inovasyon ve globalizasyon ile ilgili çabaları, harika bir şirket ve gerçekten dinamik bir kültüre sahip harika bir işgücü yarattı. Carlos Muñoz ve Andrés García-Tenorio ve diğer yöneticilerle birlikte, tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle beraber büyümeye devam etmek için iyi bir konumdayız. “


1989 yılında göreve gelen Joan Vilà’nın yönetiminde Hotelbeds, İspanya merkezli bir Destinasyon Yönetim Şirketi’nden (DMC) dünya genelinde 180 ülkede faaliyet gösteren ve 6 milyar Euro ciroya ulaşan dünyanın bir numaralı yatak bankasına dönüştü.

Benzer Haberler