Turizm sektörünün en büyük tur ve aktivite rezervasyon platformlarından biri olan Klook, 200 milyon dolarlık ek fon aldığını duyurdu.

Geçtiğimiz yıl Klook, Covid-19 salgının etkisiyle mücadele etmek için bir takım stratejik kararlar alarak tur ve aktivite rezervasyon sürecini dijitalleştirmeye başlamıştı. Aynı zamanda turların yanı sıra konaklama ve araç kiralama gibi yeni iş modellerine başladı.

Klook, Singapur, Hong Kong ve Tayvan gibi COVID-19 kısıtlamalarının azaldığı önemli pazarlarda, yerli turistlerin yurt içinde gezmeye başlamasıyla beraber rezervasyonların COVID öncesi seviyelerine yaklaşarak ciro artışı elde etti.

Klook CEO’su ve Kurucu Ortağı Ethan Lin şunları söyledi:

“Zorlu bir 2020’ye rağmen, cesaretimizi gösterdik, zorlukları yenilikler sayesinde büyüme fırsatlarına çevirdik. Geçtiğimiz yıl, uluslararası seyahatlerin durdurulmasına rağmen insanların yakın çevrelerindeki aktivite ve deneyimlere rağbet etmeleri seyahat konusunda ne kadar istekli olduklarını gözlemledik.

“İç turizm her yerde yaygınlaşırken ve uluslararası seyahatler yavaş yavaş açılmaya başlarken, bu yeni yatırım bizi savunmadan hücuma götürmek için sektördeki lider konumumuzu daha da güçlendiriyor.”

2014 yılında Hong Kong‘da kurulan Klook, gezginlere 400’den fazla destinasyonda 100.000’den fazla tur, aktivite ve deneyim sunuyor.

Benzer Haberler