Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Google otel arama hizmetinde yeni özellik
Görsel @ blog.google

Google otel arama hizmetinde yeni özellik

Google’ın seyahat hizmetlerinden sorumlu yöneticisi Richard Holden, bugün şirketin blog sayfası aracılığıyla covid-19 endişeleri nedeniyle karar vermekte zorlanan tüketiciler için tasarlanan yeni hizmetlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte, turistik destinasyon aramalarında artış gördüklerini belirten Holden, yolcuların farklı destinasyonlardaki covid-19’la ilgili güncel bilgilerden haberdar olmalarının önemli olduğunu kaydetti. Bu sebeple google, güvenli seyahat için yardımcı olacak birkaç yenilikçi hizmeti devreye alıyor.

Google halihazırda otel, uçuş veya etkinlik aramalarında, ilgili destinasyondaki COVID-19’la ilgili seyahat kısıtlamalarını gösteriyor. Yeni eklenen özellik ile gelecek haftadan itibaren, şehir veya ilçe bazında hizmet veren açık oteller ve uçuşların yüzdesel oranı bir önceki haftayla karşılaştırılarak tüketicinin dikkatine sunulacak.

Google ayrıca ücretsiz iptal imkanı sunan otelleri filtreleme imkanı sağlayacak.

COVID-19 ile ilgili belirsizlik nedeniyle, insanlar seyahat planlarını yaparken koşullarda esneklik beklerken birçok otel ve tatil evi, artık ücretsiz iptal hizmeti sunuyor. Google’ın bu özelliği ile tüketiciler bu tesisleri yeni bir buton yardımıyla görüntüleyebilecekler.

Google, Ocak ayında yeni seyahat sitesinin lansmanını yapmıştı.

Benzer Haberler