Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Expedia’nın CEO’su değişti

Expedia’nın CEO’su değişti

Online seyahatin devlerinden Expedia, 13 Mayıs 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Ariane Gorin’in grubun yeni CEO’su olarak atandığını duyurdu.


Ariane Gorin, 2020’den bu yana Şirketin CEO’su olarak görev yapan Peter Kern’in yerini alacak.


Gorin, 2013’ten bu yana Expedia Group’ta çeşitli yönetici görevlerinde bulundu ve en son Expedia for Business’ın Başkanı olarak görev yaptı.


Gorin şunları söyledi;


“ Peter’ın, yönetim ekibimizin ve küresel iş gücümüzün oluşturduğu temeller üzerine inşa ettiğimiz Expedia Group’a liderlik etme fırsatına sahip olduğum için gerçekten onur duyuyorum. Milyarlarca dolarlık B2B işimize liderlik etmek inanılmaz bir deneyim oldu ve tüm şirketin gelecekte daha da büyük bir büyüme göstermesini sabırsızlıkla bekliyorum. Şirket tarihinde heyecan verici bir dönem ve çalışanlarımızın, gezginlerin ve ortaklarımızın önündeki fırsatlar bana enerji veriyor.”


Expedia, şirketi dört yıldır yöneten Peter Kern’in , sorunsuz bir geçiş sağlamak için halefi Ariane Gorin ile yakın işbirliği içinde çalışarak Expedia’nın başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi olarak hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Expedia Group bünyesinde Expedia, Hotels.com, Orbitz, Trivago, Vrbo gibi ünlü seyahat markaları bulunuyor.

Benzer Haberler