Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Expedia, HomeAway’i kapatıp, Vrbo’ya odaklanıyor

Expedia, HomeAway’i kapatıp, Vrbo’ya odaklanıyor

Online seyahatin devlerinden Expedia Grubu dün yaptığı basın açıklamasında, kiralık tatil evleri alanındaki marka portföyünü sadeleştirmek amacıyla A.B.D’deki HomeAway markasını kapatma kararı aldığını duyurdu.

Temmuz ayından itibaren HomeAway web sitesinin Amerika’daki kullanıcıları Vrbo’ya yönlendirilecek. Mobil uygulama kullanıcılarından da Vrbo uygulamasını indirmeleri istenecek.


Mart 2019’da Expedia Grubu Vrbo’yu yeni bir logo ve reklam kampanyası ile yeniden markalandırmış, iki ay sonra Vrbo’yu alternatif konaklama alanında lokomotif marka seçmişti. O günden bu yana Expedia, Vrbo’yu birçok ülkede faaliyete geçirirken bazı diğer yerel siteleri de Vrbo’ya yönlendirdi.
Vrbo bugün Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya Pasifik bölgelerinde 15 ülkede faal durumda.

Grubun yaptığı basın açıklamasında CEO Peter Kern şunları söyledi:

“25 yıl önce kurulduğundan bu güne, Vrbo tatil evi kiralama sektöründe lider konuma geldi ve aile seyahatlerinde marka oldu.”

“Yıllar boyunca Vrbo markası, HomeAway’i aile seyahatleriyle sürekli olarak geride bıraktı. Tatil evi kiralama markalarımızı Vrbo altında birleştirerek, enerjimizi aileler için en iyi seyahat deneyimini sunmaya kanalize edebileceğiz.”

Expedia, bu kararla Vrbo için pazarlama, yazılım ve müşteri hizmetleri gibi alanlarda daha fazla kaynak ayrılabileceğini belirtirken, HomeAway sitesini kullanan ev sahipleri veya tüketiciler için hiçbir şeyin değişmeyeceğini söylüyor.

Vrbo’nın yanısıra Expedia Group bünyesinde tatil evi kiralama alanında hizmet veren HomeAway UK, Stayz, Bookabach, Abritel ve Fewodirekt gibi diğer markalar da bulunuyor.

Benzer Haberler