Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » British Airways, Heathrow’da asistan robotları test edecek
British Airways, Heathrow'da asistan robotları test edecek

British Airways, Heathrow’da asistan robotları test edecek

Bill olarak adlandırılan iki yapay zeka destekli cihaz, yolcuların Terminal 5’ten geçmelerine yardımcı olacak.


İngiltere’nin en büyük havalimanında yolcular kısa süre içinde oldukça farklı personelle karşılaşabilirler. British Airways kısa süre önce Heathrow Terminal 5’de yolculara rehberlik edecek otonom robotların test edileceğini duyurdu . Bill isimli iki robot Şubat ayında yolculara yardımcı olmaya başlayacak.

Teknoloji şirketi BotsAndUs’un yapay zeka destekli robotları, canlı uçuş bilgileri de dahil olmak üzere binlerce soruyu yanıtlamak için en son çeviri teknolojisini kullanarak birden fazla dilde iletişim kurabilecek.Öncelikli hedefleri, kolay soruları olan yolculara yardımcı olarak diğer personelin daha acil sorunları çözmesini sağlamak

British Airways inovasyon başkanı Ricardo Vidal, “Müşterilerimizin havalimanında ve ötesinde daha hızlı ve akıcı bir yolculuğa çıkmalarına yardımcı olmak için her zaman otomasyonu kullanmanın yenilikçi yollarını arıyoruz” dedi. “Bu akıllı robotlar, çalışanlarımızı acil sorunlarla başa çıkmaları için özgürleştirmemize ve bire bir hizmet sunmamıza olanak tanıyan en son yeniliktir. Gelecekte,personelimizle yan yana çalışan bir robot filosu ile yolcularımıza gerçekten sorunsuz bir seyahat deneyimi sunduğumuzu öngörüyorum. ”

Havayolu, Şubat 2020’de iki robotu tanıtacak. Her ikisi de British Airways’in ve dünyanın ilk tarifeli uluslararası uçuşunun kaptanı “Bill” Lawford’dan sonra Bill adını taşıyacak. Yapay zeka destekli cihazların piyasaya sürülmesi, British Airways’in havaalanı otomasyonuna yatırımının sadece son aşamasının bir parçası.

Önümüzdeki beş yıl içinde havayolu, müşteri deneyimini geliştirmek için 6.5 milyar £ (8.54 milyar $) yatırım yapacak. Geliştirmeler, tüm filo için yüksek hızlı, endüstri lideri Wi-Fi kurulumunu içerecek ve bu da yolcuların cihazları aracılıgıyla en son bilgilere erişmesine yardımcı olacak.Havayolu şirketi aynı zamanda 18 Airbus A350 de dahil olmak üzere 73 yeni uçağı teslim alacak ve yeni uçakların dördü yıl sonundan önce filoya katılacak.

Benzer Haberler