Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Booking Grubu Getaroom’u 1.2 Milyar Dolara Satın Aldı
Avrupa Birliği Dijital Piyasalar Yasası, Booking'i Takibe Aldı

Booking Grubu Getaroom’u 1.2 Milyar Dolara Satın Aldı

Booking.com, Priceline, Agoda gibi online seyahat firmalarının bağlı olduğu Booking Holdings bugün, B2B oda toptancısı Getaroom’u 1.2 Milyar Dolar karşılığında satın almak için anlaşmaya vardığını duyurdu.


Satışın resmi izinlerle onaylanmasının ardından Getaroom, Priceline markasına katılacak. Grup böylece B2B alanında güçlenmeyi planlıyor.


Priceline CEO’su Brett Keller şunları söyledi:


“Seyahat endüstrisi pandemiden kurtulmaya devam ederken, hem partnerlerimizi hem de müşterilerimizi daha iyi desteklemek için sürekli fırsatlar arıyoruz. Yıllar içinde stratejik ortaklıklar, yeni kanallar aracılığıyla daha fazla müşteriye ulaşma çabalarımızda önemli bir rol oynadı. Getaroom ve Priceline’ın teknoloji ve uzmanlığını birleştirerek, otel ortaklarımız için dağıtımı daha da kolaylaştırabilir ve ABD konaklama segmenti için yeni ve daha iyi çözümler sağlayabiliriz.”

Merkezi Dallas, Teksas’ta bulunan Getaroom, 2005 yılında kuruldu. Getaroom’un merkezi Dallas’ta kalacak ve Mevcut CEO Matt Davis, Priceline’ın yeni Stratejik Ortaklıklar iş birimini yönetecek.

Benzer Haberler