Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Airbnb’den 100.000 sağlık çalışanına konaklama kampanyası.
Airbnb, Ukrayna'dan kaçan 100.000 mülteciye konaklama sağlayacak

Airbnb’den 100.000 sağlık çalışanına konaklama kampanyası.

Dünyanın en popüler ev paylaşım sitesi Airbnb koronavirüsle mücadelede ön saflarda savaşan sağlık çalışanları ve ilk yardım ekiplerinin hastanelere yakın yerlerde konaklayabilmeleri amacıyla dünya genelinde 100.000 ücretsiz veya indirimli ev sunabilmek için kampanya başlattı.

Kampanya kapsamında ev sahipleri, evlerini ücretsiz olarak sitede listeleyebilecekler. Şirket bu kapsamda listelenen tüm tesisler için Airbnb ücretlerinden feragat edecek.

Airbnb bu kampanyayla listelediği tesisleri Uluslararası Kurtarma Komitesi, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu ve Uluslararası Tıp Derneği gibi kuruluşların kullanımına sunacak.

Airbnb’nin Kurucu Ortağı Joe Gebbia şöyle konuştu.

“Sağlık çalışanları ve ilk yardım ekipleri, koronavirüs salgını sırasında hayati destek sağlıyor ve yardım etmek istiyoruz. Kahramanca çalışan bu insanlara konforlu bir ev sunmak isteyen dünyanın dört bir yanındaki sayısız ev sahibinden istek aldık. Kâr amacı gütmeyen ortaklarımızı, devlet kurumlarını ve diğerlerini bu olağandışı zamanlarda işbirliği yapabilmeleri için ev sahiplerimizle buluşturuyoruz ”

Şirket aynı zamanda başlattığı bağış kampanyasıyla yine ilgili organizasyonlara, konaklama rezervasyonu yaparken kullanabilmeleri amacıyla maddi destek sağlayacağını açıkladı.

Benzer Haberler