Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Airbnb ve Olimpiyat Komitesi çevrimiçi yaz spor festivali düzenliyor

Airbnb ve Olimpiyat Komitesi çevrimiçi yaz spor festivali düzenliyor

Ev paylaşım sitesi Airbnb, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) işbirliğiyle 100’den fazla çevrimiçi Olimpik ve Paralimpik deneyimin yapılacağı beş günlük bir yaz festivali düzenleniyor. Oyunlara sanal olarak ünlü sporcular ev sahipliği yapacak.

Airbnb tarafından yapılan duyuruya göre festival Tokyo 2020’nin orjinal başlangıç tarihi olan 24 Temmuz’da başlayacak ve sporcuların Olimpiyat ve Paralimpik tutkusunu paylaşırken gelir elde etmeleri için de bir fırsat olacak.


Airbnb kurucu ortağı Joe Gebbia şunları söyledi:


“İnsanların sporcuların olağanüstü performansını toplu halde izlemelerinin zor olduğu bir dönemde Airbnb olarak, olimpiyat ruhunu yaşatacak olan bu yaz festivaline ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Konuklar, seçkin sporculardan bazılarıyla etkileşime girebilecek ve gelecek yıl için onları motive edebilecekler ”

Beş günlük etkinlik için rezervasyonlar, Naomi Osaka, Yusra Mardini, Rui Hachimura, Allyson Felix, Lex Gillette gibi ünlü sporcuların evsahipliğiyle yapılacak 100’den fazla online etkinlik ile 22 Temmuz’da başlayacak.

Festival ile spor severler Tokyo Olimpiyatları‘ndan önce hayranı oldukları sporcuları destekleme şansı bulurken, etkinliklerde ev sahipliği yapan sporcular da gelir elde etmiş olacak.


Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach konuyla ilgili şunları söyledi:


‘Olimpiyat Oyunları tüm dünyayı bir araya getiriyor ve Tokyo’da kutlamak için bir yıl daha beklemek zorundayken, Olimpiyat ateşi şu anda insanlığın geçtiği karanlık tünelin sonundaki ışık olmaya devam ediyor. Bu festival, bu yaz dostluk ve dayanışma ruhuyla dünyayı birleştirmek için harika bir platform. IOC, sporcuları Olimpik Hareketin merkezine koyar ve yolculuklarının her aşamasında onları destekler. Dünyadaki Olimpik ve Paralimpik atletlere yeni ekonomik fırsatlar sağlamak için Airbnb ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz”

© Haber, kaynak gösterilerek ve link verilerek kısmen veya tamamen kullanılabilir.

Benzer Haberler