Ana sayfa » Güncel » Turizm Akademisyeni Prof. İrfan Arıkan hayatını kaybetti
Turizm Akademisyeni Prof. İrfan Arıkan hayatını kaybetti

Turizm Akademisyeni Prof. İrfan Arıkan hayatını kaybetti

Turizm alanında önemli eserleri bulunan Prof. Dr. İrfan Arıkan 68 yaşında hayatını kaybetti.

Arıkan’ın vefatıyla ilgili duyuru Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi sosyal medya hesabından yapıldı. Duyuruda ”Fakültemiz emekli öğretim üyesi Prof.Dr. İrfan ARIKAN vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.” denildi.


1953 yılında Bafra’da doğan Prof. Arıkan 1995 yılında İstanbul Üniversitesi’nden Turizm alanındaki doktora derecesini aldı.


Seyahat acentacılığı, tur operatörlüğü, turizm ve etkinlik yönetimi, kültürel miras, destinasyon geliştirme gibi konularda önemli çalışmaları olan Prof. Arıkan, ‘Seyahat Endüstrisi İşletmeleri, Ulaştırma İşletmeleri, İş Seyahatleri’ gibi kitapları kaleme aldı. Arıkan aynı zamanda profesyonel turist rehberi idi.


2005 yılında Profesör ünvanı alan İrfan Arıkan en son Krems, Avusturya’daki IMC-FH Üniversitesi’nde Turizm ve Etkinlik Yönetimi programında dersler veriyordu.

IMC Krems’in yönetim ekibinden Ulrike Prommer, Karl Ennsfellner, Martin Waiguny ve Denetim Kurulu Başkanı Heinz Boyer Arıkan’ın vefatıyla ilgili şunları söyledi:

“Değerli bir meslektaşımızı ve değerli bir arkadaşımızı kaybettik. IMC Krems için büyük bir enerji ve bağlılıkla çalışmış biri. IMC ekibimizde anılar ve düşüncelerle dolduracağımız ama asla kapatamayacağımız bir boşluk bırakıyor. Açık kişiliği ve olumlu karizması bulaşıcı ve ilham vericiydi. Bu zor zamanlarda ailesine metanet diliyoruz.“

Benzer Haberler