TUI, aldığı 4.7 milyar euro kredinin vadesini 2 yıl uzattı

TUI, aldığı 4.7 milyar euro kredinin vadesini 2 yıl uzattı

TUI Grubu, 19 özel banka ve Alman kamu bankası (KfW), TUI’nin aldığı toplam 4,7 milyar euroluk döner kredinin vadesini 2024 yazına kadar uzatma konusunda anlaştılar.


TUI CEO’su Fritz Joussen şunları söyledi:


“TUI büyüme trendine geri dönüyor. Tur operatörlerimiz, otel ve kruvaziyer markalarımızla iyi bir konumdayız ve Corona krizinden sonra daha verimli ve dijital olacağız. Bankalar stratejimizi, dönüşüm yolumuzu destekliyor ve Corona krizinden sonra TUI’nin güçlü yanlarını görüyor.


Şu anda 2024 yazına kadar orta vadede finanse ediliyoruz. Bu, Corona kısıtlamaları işletmeyi ve piyasaları etkilemeye devam ettiği sürece istikrar ve esneklik sağlıyor. 2021 yaz sezonu iyi başladı, TUI’nin tüm Avrupa pazarlarında tatil ve seyahat talebi yüksek olmaya devam ediyor. Aşılama, herkes için olduğu gibi seyahat için de daha fazla özgürlüğün anahtarı olmaya devam ediyor.”


TUI Grubu, seyahatin toparlanmasıyla devlet kredilerini hızlı bir şekilde geri ödemeyi planladıklarını açıkladı. Uzatma ile kredilerin faiz oranı yıllık %4.5 olarak güncellendi.

Benzer Haberler