İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merit Otelleri süresiz olarak kapatma kararı aldı

Net Holding’in sahibi olduğu Merit Otelleri Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderdiği duyuru ile KKTC’deki Merit Otellerinde müşteri kabulunun durdurulduğunu ve faaliyetlere ara verildiğini açıkladı.


Şirket tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:


”K.K.T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından alınan kararlar doğrultusunda uygulanmakta olan 3 (üç) günlük karantinasız girişlerin, 10 (on) günlük karantinalı girişler şeklinde değiştirilmesi sebebiyle; KKTC’de bulunan otellerimizde müşteri kabulleri durdurulmuş olup faaliyetlerine ara verilmiştir.”

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Müdür Aybars Kutluba “Bunun sebebi alınan kararlarda ekonominin tamamen göz ardı edilmesidir” dedi. Kutluba “Gerek vergi, gerekse piyasa ödemelerimizi eksiksiz yaptık. Ayrıca çalışma arkadaşlarımıza da imkanlarımız ölçüsünde sahip çıktık. Önceden uygulanmakta olan 3 günlük karantinasız gelişler bile turizm sektörüne motivasyon ve can suyu olmaktaydı “Ancak bugün geldiğimiz nokta itibarı ile kararsızlığın ve belirsizliğin halen devam etmesinden dolayı KKTC’nin en büyük oteller zinciri olan Merit otellerini süresiz olarak kapatma kararı almak zorunda kaldık.” diye konuştu.