Press "Enter" to skip to content

Malta ülkeye gelen turistlere ödeme yapacak

Bu yaz Malta’yı ziyaret eden turistler, üç, dört veya beş yıldızlı bir otelde kalırlarsa 200 Euro’ya kadar ödeme alabilecekler.


Malta Turizm Bakanı Clayton Bartolo’nun açıkladığı toplam 3.5 milyon euro bütçeli teşvik planından 35.000 münferit yabancı turist faydalanabilecek.


Plana göre devlet ve programa iştirak eden oteller turistlere yapılacak ödemeyi ortaklaşa karşılayacaklar. 5 yıldızlı otelde kalan bir turist 200 Euro (100 eurosu hükümet tarafından, 100 eurosu otel tarafından karşılanmak üzere) alırken, 4 yıldızlı otelde kalanlar 150 Euro, 3 yıldızlı otelde kalanlar ise 100 euro alabilecek.

Turistlerin bu teşvikten faydalanabilmeleri için konaklama rezervasyonlarını online rezervasyon siteleri aracılığıyla değil doğrudan otel ile yapmaları gerekiyor.


Turizm Bakanı ayrıca Malta’yı destinasyon olarak pazarlayan seyahat operatörleri için 3 milyon Euro bütçeli ayrı bir teşvik planını da duyurdu ve hali hazırda TUI, VisitEurope, Sunspot, Chevron ve On The Beach dahil olmak üzere operatörlerle yaklaşık 75 anlaşma imzalandığını açıkladı.